Dopravní podnik má nově zrekonstruovanou trakční měnírnu, stála ho 17 milionů - OLOMOUC.CZ
Reklama

Čtvrtek 25. prosince 2025, dnes je 1. svátek vánoční, venku je -3.4 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dopravní podnik má nově zrekonstruovanou trakční měnírnu, stála ho 17 milionů

Zprávy z regionu

29.10.2009

Autor: roc

Dopravní podnik města Olomouce využil období výluky tramvajové dopravy v přednádražním prostoru a provedl opravu technologie trakční měnírny Východ. Tato měnírna umístěná v Hodolanech v Bartošově ulici slouží pro napájení části tramvajové dráhy, konkrétně tří úseků od hlavního nádraží ČD do Pavloviček.

"Dálkově ovládaná měnírna kontejnerového typu je v provozu od roku 1991," uvedla mluvčí olomouckého dopravního podniku Magdaléna Kopřivová. "Její oprava byla nutná z důvodu zastaralé technologie složené z prvků zemí RVHP bez možnosti zajištění kvalitní údržby a odpovídajících náhradních dílů. V rámci opravy, která byla zahájena letos v červnu, došlo k výměně podstatné části technologie, jako jsou rozvaděče, usměrňovače a napáječe. Původní zůstaly kabelové rozvody a trakční transformátory. Výkon měnírny se nezměnil," dodala Kopřivová.
Opravu provedly společnosti OHL ŽS, ASYC a Emontas v ceně téměř 17 milionů korun a dopravní podnik ji uhradil z vlastních zdrojů. Od 1. října probíhá plánovaný zkušební provoz, po jeho skončení bude měnírna uvedena do standardního provozu.

roc

Reklama

ORANGE OPTIK

Katalog firem » Obchod » Oční optika

Termín akce PROSINEC

SLEVA*******SLEVA********SLEVA*******SLEVA

NEJVĚTŠÍ A POSLEDNÍ AKCE ROKU 2025 !!!

66,6% SLEVA NA DIOPTRICKÉ BRÝLE

SLEVA*******SLEVA********SLEVA*******SLEVA

www.orangeoptik.cz
Lafayettova 5 Olomouc
Tel.777446929
olomouc@orangeoptik.cz

Platba možná kartou, hotově, benefity i fakturou