Reklama

Úterý 14. července 2020, svátek má Karolína, venku je 22 °C

Dobrá zpráva! Kavárna Potmě dorazí do Olomouce na podzim

Zprávy z regionu

24.3.2020

Autor: Zuzana Doleželová

Všichni Olomoučané budou moci od 10. do 15. října zavítat do jedinečné kavárny, jejíž název je příznačný - POTMĚ. Unikátní kavárna, jež je plně zatemněná a obsluhují v ní zrakově postižení, bude otevřena na Horním náměstí.

Foto: Facebook akce

Vychutnat si tu můžete nejen kávu, čaj, ale také pivo a nealkoholické nápoje. Lidé svou návštěvou navíc přispějí na dobrou věc.

Unikátní koncept zatemněné kavárny funguje již od roku 2006. Projekt návštěvníkům přibližuje  život nevidomých a představuje je v roli obsluhujících. Výtěžek ze vstupného a z prodaných nápojů putuje na konto Světlušky Nadačního fondu Českého rozhlasu, která pomáhá těžce zrakově postiženým dětem a dospělým. Nedávno získala novou podobu. Modulární systém nahradil zatemněný autobus, který dosud křižoval města po celé České republice. Poprvé se v jiném kabátě návštěvníkům kavárna otevřela v červnu v Praze. V Olomouci se měla představit od 28. března do 2. dubna v rámci festivalu Prix Bohemia Radio, který byl však kvůli nouzovému stavu přesunut na podzimní dny. 

"Máme termín podzimní kavárny POTMĚ, která bude součástí festivalu, můžete se na nás těšit 10. - 15. října," hlásí Světluška.

Autor článkuZuzana Doleželovádolezelova@olomouc.cz

Zuzana Doleželová
Reklama

Brazzale Moravia a.s.

Katalog firem » Obchod » Lahůdky a speciality

UŽ JSTE OCHUTNALI GROM?

ITALSKÉ SORBETY A ZMRZLINY🤩

Zmrzliny Grom si zakládají na kvalitních ingrediencích, z nichž některé pocházejí z vlastní organické farmy značky Mura Mura v Piemontu. Další jsou odebírány z míst typických pro jejich výskyt, například pokud jde o sicilské citróny Femminello Siracusano nebo pistácie odrůd Mawardi či Perfect Green z Blízkého východu.

PŘIJĎTE OCHUTNAT!!!🍦🍦🍦

Těšíme se na Vás v La formaggeria na Horním náměstí v Olomouci