Reklama

Neděle 29. března 2020, svátek má Taťána, venku je 4.5 °C

Dobrá zpráva! Kavárna Potmě dorazí do Olomouce na podzim

Zprávy z regionu

24.3.2020

Autor: Zuzana Doleželová

Všichni Olomoučané budou moci od 10. do 15. října zavítat do jedinečné kavárny, jejíž název je příznačný - POTMĚ. Unikátní kavárna, jež je plně zatemněná a obsluhují v ní zrakově postižení, bude otevřena na Horním náměstí.

Foto: Facebook akce

Vychutnat si tu můžete nejen kávu, čaj, ale také pivo a nealkoholické nápoje. Lidé svou návštěvou navíc přispějí na dobrou věc.

Unikátní koncept zatemněné kavárny funguje již od roku 2006. Projekt návštěvníkům přibližuje  život nevidomých a představuje je v roli obsluhujících. Výtěžek ze vstupného a z prodaných nápojů putuje na konto Světlušky Nadačního fondu Českého rozhlasu, která pomáhá těžce zrakově postiženým dětem a dospělým. Nedávno získala novou podobu. Modulární systém nahradil zatemněný autobus, který dosud křižoval města po celé České republice. Poprvé se v jiném kabátě návštěvníkům kavárna otevřela v červnu v Praze. V Olomouci se měla představit od 28. března do 2. dubna v rámci festivalu Prix Bohemia Radio, který byl však kvůli nouzovému stavu přesunut na podzimní dny. 

"Máme termín podzimní kavárny POTMĚ, která bude součástí festivalu, můžete se na nás těšit 10. - 15. října," hlásí Světluška.

Autor článkuZuzana Doleželovádolezelova@olomouc.cz

Zuzana Doleželová
Reklama

ROCKFOIL ARTWORK CO., LTD. o.z.

Katalog firem » Služby » Stavebnictví

ROCKFOIL - OBKLADY

DOČASNÉ PREVENTIVNÍ OPATŘENÍ!

Z DŮVODU NAŘÍZENÍ VLÁDY JE DO ODVOLÁNÍ ZASTAVEN VEŠKERÝ MALOOBCHODNÍ PRODEJ VYJMA PRODEJEN S VÝJIMKOU.

Z TOHOTO DŮVODU JE NAŠE PROVOZOVNA PRO SPOTŘEBITELE UZAVŘENA A ZÁSOBUJEME POUZE ŘEMESLNÍKY A FIREMNÍ KLIENTELU, KTERÉ POSKYTUJEME INDIVIDUÁLNÍ TERMÍN NÁKUPU NAŠICH MATERIÁLŮ V DOHODNUTÉM ČASE.

SPOTŘEBITELÉ MOHOU NYNÍ U NÁS NAKOUPIT PROSTŘEDNICTVÍM SVÉHO ŘEMESLNÍKA PO TEL. DOHODĚ. POKUD SVÉHO ŘEMESLNÍKA NEMÁTE, RÁDI VÁM SPOLEHLIVÉHO ODBORNÍKA V OBORU PORADÍME!

PO CELOU DOBU DOČASNÝCH OMEZENÍ JSME VŠEM ZÁKAZNÍKŮM K DISPOZICI V ROZSAHU OTVÍRACÍCH HODIN NA TEL. ČÍSLE 732 221 068

TOTO PREVENTIVNÍ OPATŘENÍ NAŠE FIRMA PODPORUJE! CHRAŇTE SEBE I SVÉ OKOLÍ! HLAVNÍ JE ZDRAVÍ!

PRODEJNA ROCKFOIL OLOMOUC! Křižovatka ulic Polívkova/Na Vozovce v Olomouci. Vchod je přímo z chodníku, je označen na nároží budovy firemními tabulemi