Reklama

Pátek 26. dubna 2019, svátek má Oto, venku je 15.1 °C

Do jarního úklidu se vedle technických služeb zapojí i dobrovolníci

Zprávy z regionu

26.3.2019

Autor: red

Město čeká jarní očista. Úklid po zimě zahájily Technické služby města Olomouce - čeká je více než 350 kilometrů chodníků a téměř 290 kilometrů vozovek. V rámci celostátní akce Ukliďme svět, ukliďme Česko budou s úklidem pomáhat i dobrovolníci.

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos.com

Každý rok provádějí pracovníci technických služeb ruční i strojové čištění chodníků a vozovek. Pryč musí štěrk a drť ze zimní údržby. Nejdůležitější položkou úklidu je pak blokové čištění, které postupně probíhá v jednotlivých městských částech. V případě blokového čištění žádají technické služby o spolupráci veřejnost. "Aby byl úklid efektivní, je nutné dodržovat zákaz parkování ve stanovený den čištění. Pokud totiž v daném úseku zůstanou zaparkovaná auta, je blokové čištění neúčinné," upozorňuje provozní náměstek Technických služeb města Olomouce Jiří Fryc.

Ukliďme svět, ukliďme Česko
Kromě běžného jarního úklidu se i letos pracovníci technických služeb a nahlášení dobrovolníci zapojí do celostátní kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko. Pro organizace a firmy je vyhlášena na 5. dubna, veřejnost se může připojit v sobotu 6. dubna. Dobrovolníci se zaměří hlavně na úklid černých skládek a technické služby hladkému průběhu akcí pomohou odvozem nasbíraného odpadu a poskytnutím pytlů nebo rukavic. Veškeré informace o akci naleznete zde.

Reklama

Brazzale Moravia a.s.

Katalog firem » Obchod » Lahůdky a speciality

I V DUBNU PRO VÁS MÁME PŘIPRAVENY ZAJÍMAVÉ AKČNÍ CENY.

DNES V AKCI:
TRADIČNÍ TVAROH
ČERSTVÉ KOZÍ SÝRY

Těšíme se na Vás v La Formaggeria na Horním náměstí v Olomouci