Reklama

Pondělí 28. září 2020, svátek má Václav (dnes je Den české státnosti), venku je 9.6 °C

Do Sigmy přichází Francouz Poulolo

Sport

9.9.2020

Do SK Sigma Olomouc přichází francouzský obránce Florent Gregoire Poulolo. Veškeré administrativní úkony spojené s jeho příchodem budou dotaženy během následujících dnů. V Sigmě bude nosit dres s číslem 22. Klub o tom informoval na svém webu.

„Florenta jsme měli v hledáčku delší dobu. Usilovali jsme o něj dva měsíce. Měl několik dalších nabídek. Jedná se o kvalitního hráče, takže jsme byli ochotni čekat. Byl v kádru Getafe, které hraje první španělskou ligu. Měl tři týdny herní pauzu. Postupně se do toho bude dostávat. Bude mít prostor, aby poznal prostředí a spoluhráče. Od dnešního dne s ním budeme pracovat. Věřím, že ho brzy uvidíme v mistrovském utkání. Přivádíme ho jako hráče, který by měl patřit do základní sestavy, ale musí si to vybojovat stejně jako všichni ostatní. Může nastoupit na stoperu i jako střední defenzivní záložník. Má vynikající postavu a práci s míčem, proto jsem rád, že ho mám v týmu,“ řekl trenér Radoslav Látal o svém novém svěřenci.

Třiadvacetiletý rodák z Martiniku je schopen hrát i na postu defenzivního záložníka. V minulých dvou sezónách působil ve španělském Getafe CF. Za klub z předměstí Madridu nastupoval především za třetiligové béčko, kde se mohl porovnávat s mladíky ze záložních týmů Realu Madrid nebe Atlética Madrid. V bývalém působišti si také připsal jeden start v nejvyšší španělské soutěži La Lize a národním poháru Copa del Rey. Před přesunem do Španělska si zahrál za francouzské kluby Olympique Alès a AC Arles. (red)