Reklama

Neděle 25. července 2021, svátek má Jakub, venku je 16.3 °C

Do Olympiády dětí a mládeže zbývá necelý rok. Přípravy běží naplno

Sport

29.6.2021

Autor: red

Koncem června příštího roku odstartuje v Olomouckém kraji Olympiáda dětí a mládeže. Přípravy na dlouho očekávanou akci, která se musela kvůli epidemii covid-19 odložit z letoška na rok 2022, běží naplno.

Ilustrační foto

Foto: olkraj.cz

"Čas, který jsme získali odkladem olympiády, využíváme k detailnímu naplánování takto náročného sportovního podniku. Do regionu přijedou tisíce sportovců z celé republiky, což představuje velkou organizační a logistickou výzvu," zdůraznil Michal Zácha, předseda organizačního výboru a náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast sportu.

Na přípravě projektu pracuje kraj společně s Českým olympijským výborem. Kromě tradičních sportovních disciplín, jako jsou míčové sporty a atletika, se nově představí i šerm. Od 26. do 30. června 2022 přivítá Olomoucký kraj na čtyři a půl tisíce sportovců, včetně doprovodných týmů.

"Nepřipravujeme jen pětidenní velkou sportovní akci, ale pro mnohé účastníky i životní zážitek," popisuje místopředseda Českého olympijského výboru Filip Šuman a dodává: "Uvědomujeme si, že atmosféru netvoří jen výkony a medaile, ale také týmové reprezentování kraje, olympijská vesnice a nová přátelství."

V minulosti unikátní atmosféru zažila řada dnes úspěšných sportovců mířících do Tokia, jako je například Josef Dostál či Barbora Seemanová. Dokonce i aktuální tenisová šampionka Barbora Krejčíková, která před pár dny ovládla French Open v singlu a deblu, zvítězila v tenisové soutěži na Olympiádě dětí a mládeže v roce 2007 a 2009. "Moc ráda na Olympiádu dětí a mládeže vzpomínám a medaile mám stále doma," napsala Barbora Krejčíková na Facebook ODM ve své reakci na gratulaci k úspěchu v Paříži.

Olympiáda dětí a mládeže je republiková soutěž krajských výprav, kterou každoročně pořádá Český Olympijský výbor společně s vybraným krajem ČR. Koná se už od roku 2003 a je určena dětem ve věku od dvanácti do šestnácti let. Hlavní poselství projektu je přinést životní zážitek mladým sportovcům, jejich vrstevníkům, rodičům i veřejnosti, aby se pohyb stal a zůstal součástí jejich života.

Reklama

SKIMAX STORE

Katalog firem » Obchod » Sportovní obchody » Lyže, snowboardy

N O V I N K A na webu
První podzimní kolekce Sportalm Outside Edge dorazila do SKIMAX STORE a také na náš e-shop.