Reklama

Neděle 25. září 2022, svátek má Zlata, venku je 14.8 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Do Olympiády dětí a mládeže zbývá necelý rok. Přípravy běží naplno

Sport

29.6.2021

Autor: red

Koncem června příštího roku odstartuje v Olomouckém kraji Olympiáda dětí a mládeže. Přípravy na dlouho očekávanou akci, která se musela kvůli epidemii covid-19 odložit z letoška na rok 2022, běží naplno.

Ilustrační foto

Foto: olkraj.cz

"Čas, který jsme získali odkladem olympiády, využíváme k detailnímu naplánování takto náročného sportovního podniku. Do regionu přijedou tisíce sportovců z celé republiky, což představuje velkou organizační a logistickou výzvu," zdůraznil Michal Zácha, předseda organizačního výboru a náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast sportu.

Na přípravě projektu pracuje kraj společně s Českým olympijským výborem. Kromě tradičních sportovních disciplín, jako jsou míčové sporty a atletika, se nově představí i šerm. Od 26. do 30. června 2022 přivítá Olomoucký kraj na čtyři a půl tisíce sportovců, včetně doprovodných týmů.

"Nepřipravujeme jen pětidenní velkou sportovní akci, ale pro mnohé účastníky i životní zážitek," popisuje místopředseda Českého olympijského výboru Filip Šuman a dodává: "Uvědomujeme si, že atmosféru netvoří jen výkony a medaile, ale také týmové reprezentování kraje, olympijská vesnice a nová přátelství."

V minulosti unikátní atmosféru zažila řada dnes úspěšných sportovců mířících do Tokia, jako je například Josef Dostál či Barbora Seemanová. Dokonce i aktuální tenisová šampionka Barbora Krejčíková, která před pár dny ovládla French Open v singlu a deblu, zvítězila v tenisové soutěži na Olympiádě dětí a mládeže v roce 2007 a 2009. "Moc ráda na Olympiádu dětí a mládeže vzpomínám a medaile mám stále doma," napsala Barbora Krejčíková na Facebook ODM ve své reakci na gratulaci k úspěchu v Paříži.

Olympiáda dětí a mládeže je republiková soutěž krajských výprav, kterou každoročně pořádá Český Olympijský výbor společně s vybraným krajem ČR. Koná se už od roku 2003 a je určena dětem ve věku od dvanácti do šestnácti let. Hlavní poselství projektu je přinést životní zážitek mladým sportovcům, jejich vrstevníkům, rodičům i veřejnosti, aby se pohyb stal a zůstal součástí jejich života.

Reklama

Hartmansport

Katalog firem » Obchod » Sportovní obchody » Lyže, snowboardy

Zima přichází a HARTMANSPORT je opět otevřen!

Předsezónní slevy až -60%!

Nově široký výběr skialpových lyží a vybavení Fischer, Elan, Volkl a Silvretta. Skialpové boty od značek Fischer a Dalbello. Montáže všech druhů skialpových vázání, renovace lepidla na stoupacích pásech. Servis skialpových lyží.

Do konce listopadu - celoroční výpůjčky dětských a juniorských lyží.

Jsme pro Vás opět k dispozici na známé adrese Poupětova 4, Olomouc (u parkoviště pavilonu A Výstaviště Flora).

Těšíme se na vás každý všední den.
PO-PÁ 9-18

Profesionální služby, akční ceny, přátelské prostředí, pohodlné parkování a italská káva, to je speciálka Hartmansport.

Nové modely lyží Elan a Lusti skladem. Největší výběr lyží Lusti v Olomouci.
TESTCENTRUM Elan ,TESTCENTRUM Lusti

ELAN, LUSTI, VOLKL, FISCHER, ATOMIC, SALOMON, HEAD,
DALBELLO, CRAFT, ALPINA, DAINESE,
LEKI, SPORTEN, STUFF, EIDER, MICO, MARKER, ROTTEFELLA a další.

ROČNÍ SERVIS ZDARMA NA LYŽE ZAKOUPENÉ U NÁS.!!