Reklama

Neděle 5. července 2020, dnes je Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, venku je 28.2 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Do Bounty dorazí holandští Leif de Leeuw Band

Tipy a názory

29.11.2019

Autor: Zuzana Doleželová

Po necelých dvou letech se do Olomouce vrací jedna z největších holandských kytarových nadějí - Leif de Leeuw se svou kapelou, tentokrát však s repertoárem známé legendy amerického jižanského rocku The Allman Brothers Band.

V čele skvělé holandské kapely stojí několikrát oceněný čtyřiadvacetiletý kytarista Leif de Leeuw. Jeho skupina se může chlubit vítězstvími v různých autorských soutěžích. Tentokrát se vydali na turné po Evropě a 3. prosince do Olomouce přivezou repertoár známé legendy amerického jižanského rocku The Allman Brother Band, který s velkým úspěchem předvedli v září v Číně a v říjnu ve Španělsku. 

Bratři Allmanové byli již v minulosti pro Leifa velkou inspirací. Je to znát na posledním studiovém albu Until Better Times. Když The Allman Brothers Band odehráli v říjnu 2014 svůj poslední koncert, řekli si členové Leifovy kapely, že by mohli dělat podobnou hudbu. Dalším impulzem pak bylo úmrtí Gregga Allmana v květnu 2017. Tehdy Leif začal organizovat poctu této americké legendě. "Zvuk Allmanů je vskutku autentický. Obsahuje v sobě jak blues, tak jazz, rock, funk, ale i country. A taková je i naše hudba. Ve svých improvizacích se snažíme dosáhnout stejného účinku, jako mívalo spontánní muzicírování bratří Allmanů," říká Leif.

Vedle skvělého kytaristy se v Olomouci představí Tim Koning a Joram Bemelmans na bicí, na basu Boris Oud a zpěvák a druhý kytarista Sem Jansen. Celkový zvuk bude ještě pestřejší o klávesy Boye Ingwersena. 

"Nemůžeme se dočkat, až se na koncertě potkáme. Určitě přijďte," lákají hudebníci. Koncert se koná v úterý 3. prosince od 20:00 v Bounty Rock Cafe, vstupenky vás přijdou na 399 korun a koupíte je i na místě.