Reklama

Sobota 19. října 2019, svátek má Michaela, venku je 10 °C

Dnešek: změny v MHD, výstavy i filmová podívaná

Tipy a názory

1.7.2019

Lenka Šimková

První prázdninové pondělí je tady. Pokud ještě nejste na zasloužené dovolené, tak pro vás máme několik tipů, jak dnešní den strávit. A přinášíme také podstatné informace pro cestující, kteří využívají městskou hromadnou dopravu.

ZMĚNY V MHD

Dopravní podnik města Olomouce hlásí k dnešnímu dni hned dvě podstatné změny. Z důvodu hlavních školních prázdnin budou v termínu od 1. července do 31. srpna provedeny změny v autobusových jízdních řádech. Vzhledem ke snížení počtu cestujících během tohoto období dojde k částečnému omezení autobusového provozu v pracovních dnech na linkách č. 12, 13, 16 a 19 a k mírné úpravě jízdního řádu linky č. 21. Podrobné informace zde →

 

Druhou změnu uvítají především senioři nad 65 let, pro které je od dnešního dne přeprava městskou hromadnou dopravou zdarma. K prokázání nároku na slevu při kontrole, mohou cestující od 65 let věku využít občanský průkaz, cestovní pas, průkaz DPMO nebo IDSOK, nebo jiný průkaz, který obsahuje fotografii a datum narození.  

 

A aby toho nebylo málo, tak nezapomeňte, že od 29. června do 17. srpna je v úseku Palackého – Neředín vyloučena tramvajová doprava z důvodu opravy kolejí. Více zde →

Narozeniny dnes slaví moderátorka a novinářka Daniela Drtinová (*1970), MMA bojovník Karlos Vémola (*1985), kanadská herečka Pamela Anderson (*1967) a americká herečka Liv Tyler (*1977).

Svátek má Jaroslava

Dnes můžete strávit příjemné odpoledne (či večer) na některém z mnoha filmů, které olomoucká kina nabízejí. S dětmi můžete zajít do Premiere Cinemas v Šantovce na animovaný snímek Tajný život mazlíčků 2, který opět poodhalí, co dělají naši zvířecí mazlíčci když nejsme doma, ale také zjistíme, jak se vyrovnávají s velkými emocemi. Další rodinný snímek, na který můžete zajít pouze ve 14:20, je Psí poslání 2. Film navazuje tam, kde předchozí skončil a opět se setkáváme se psem Baileym a sledujeme jeho dobrodružnou cestu několika životy naplněnými láskou, přátelstvím a věrností. Pokud máte rádi písničky skupiny Beatles (a taky filmové komedie), tak zkuste zajít na novinku Yesterday. Ta vypráví o neúspěšném kytaristovi, který chce pověsit kytaru na hřebík, ale pak přijde zásadní změna. Ze dne na den se stane jediným člověkem na zemi, který si pamatuje písničky skupiny Beatles a rozhodne se toho pořádně využít. A jestli patříte k milovníkům hororů, tak by vám neměla uniknout Annabelle 3. Jde již o třetí pokračování úspěšné hororové série s neblaze proslulou panenkou. Kompletní program filmů v Premiere Cinemas, včetně termínů jednotlivých projekcí, najdete tady →

A na filmovou podívanou láká také kino Metropol. Už v 17:30 sem můžete zajít na snímek Slunce je také hvězda, který vypráví o setkání nevyléčitelného romantika Daniela a Natashy, dívky, která nevěří na osud ani na sny, a spoléhá se pouze na vědu a fakta. Při setkání mezi nimi okamžitě přeskočí jiskra, ale Natasha má pouze dvanáct hodin, aby nuceně opustila USA. Jestli Daniel přesvědčí Natashu, že osud jim dvěma nachystal něco opravdu výjimečného, zjistíte v kině. A ve 20:00 sem můžete zajít také na českou komedii Ženy v běhu.

Samozřejmě můžete navštívit i jednu z mnoha výstav, které se v Olomouci konají. Kompletní přehled aktuálních expozic naleznete i s podrobnými informacemi v našem Kalendáři akcí.

Hezké pondělí!