Reklama

Středa 18. září 2019, svátek má Kryštof, venku je 9.1 °C

Dnešek: výlet trabantů, Velký Gatsby, Free Solo i Mozartova Cosi fan tutte

Tipy a názory

3.6.2019

Lenka Šimková

A máme tady další pondělí! Start prvního pracovního týdne v měsíci červnu si můžete zpříjemnit třeba návštěvou divadla nebo kina ;-)

KAM ZAJÍT?

14:00 / Trabantem tam a zase zpátky / kino Metropol
17:30 / Prado: Sbírka plná divů / kino Metropol
19:00 / Velký Gatsby / Divadlo Tramtarie
19:00 / Così fan tutte / Moravské divadlo
20:00 / Free Solo / kino Metropol

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

Narozeniny dnes slaví herec Jiří Langmajer (*1966), hokejový brankář Pavel Francouz (*1990), španělský tenista Rafael Nadal (*1986) a ruská světová rekordmanka ve skoku o tyči Jelena Isinbajevová (*1982).

Svátek má Tamara

Už ve 14:00 můžete zajít do v kina Metropol na poslední výpravu žlutých trabantů napříč kontinenty. Film Trabantem tam a zase zpátky definitivně dokazuje, že není třeba drahých terénních vozů, aby člověk projel celý svět a zažil jeden z nejdojemnějších návratů. Vstupné je pouhých 70 korun a lísky koupíte tady. V 17:30 pak na stejném místě uvidíte nový dokument o slavném španělském Museo del Prado. To letos slaví dvě stě let existence a ve výpravném snímku přibližuje svůj příběh. Dějiny vyprávěné uměním, přes osm tisíc muzejních exponátů včetně děl od géniů jako Goya, El Greco, Rubens či Tizian, přesně to je nový dokument Prado - sbírka plná divů. Vstupenky za 150 korun koupíte tady. Do třetice všeho filmového můžete ve 20:00 zajít do kina Metropol na snímek Free Solo, který je strhující studií muže, odhodlaného překonávat vlastní limity. Alex Honnold si neklade v životě zrovna malé cíle: špičkový americký sportovec udivuje svět odvážným balancováním na hraně života a smrti, když zdolává složité strmé vrcholy sám a bez jakéhokoli jištění. Jak si povede v Yosemitském národním parku zjistíte ve snímku, který získal Oscara za nejlepší dokument a lístky za 130 korun koupíte tady. A pestrou nabídku nejnovějších filmů nabízí také Premiere Cinemas v Šantovce, podívejte se →

Pokud ale před filmem dáte přednost divadlu, tak zajděte v 19:00 třeba do Moravského divadla, které uvede Mozartovu komickou operu Così fan tutte. Ta je považovaná za jednu z vrcholných Mozartových oper a v letošním roce slaví kulatých 230 let od svého vzniku. Vstupenky na dnešní představení ještě jsou a koupíte je na pokladně divadla nebo online. To Divadlo Tramtarie uvede ve stejný čas naposledy v této sezóně Velkého Gatsbyho. Miliony dolarů, osudová žena, láska, zločin i zrada, to vše a mnohem víc ve slavném příběhu F. S. Fitzgeralda. A výjimečně ještě zbývají vstupenky, tak neváhejte, protože tohle stojí opravdu za vidění ;-)