Reklama

Úterý 2. června 2020, svátek má Jarmil, venku je 16.7 °C

Dnešek: šedivé úterý, jednání o Pětadvacítce i superúplněk

Tipy a názory

7.4.2020

Jan Procházka

Máme tu úterý. Podle tradic se tomu předvelikonočnímu říká šedivé. Snad se ale počasí této barvy držet nebude, večer nás totiž čeká letošní nejpůsobivější superúplněk. A na působivé jednání se chystají i poslanci...

Do Velikonoc zbývá už jen pár dnů a dnes je šedivé úterý. Podle tradic je tento den zvykem vzít do rukou košťata a ze všech rohů a zákoutí v bytě vymést prach a pavučiny. Vzhledem k letošní nezvyklé situaci se do této úklidové akce mohou zapojit nejen hospodyňky, ale všichni členové rodiny. Malý tip na dnešní program.

Pokud dnes bude hezké počasí, večer místo televize či streamů (které na vás počkají) můžete vyrazit někam mimo město a pokochat se krásným astronomickým jevem. Od večera totiž bude pozorovatelný nejpůsobivější letošní superúplněk. Měsíc bude obíhat Zemi ve vzdálenosti pouhých 357 035 kilometrů. Úplňku pak dosáhne až ve středečních ranních hodinách.

Dnes je také důležitý den pro všechny živnostníky. Poslanci budou totiž jednat o programu nazvaném Pětadvacítka, tedy už skoro legendárním příspěvku 25 tisíc korun živnostníkům. I tohle bude zcela jistě zajímavá podívaná.