Reklama

Pátek 3. dubna 2020, svátek má Richard, venku je 0.5 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: rozloučení s prázdninami, Progres 2 na pevnůstce i dobrodružná cesta vesmírem

Tipy a názory

29.8.2019

Lenka Šimková

Poslední srpnový čtvrtek je tady. Nabídne nejen akce pro děti, které se tak budou moci rozloučit s prázdninami, ale také třeba koncert na Korunní pevnůstce a chybět nebude ani filmová podívaná.

Narozeniny dnes slaví hokejista Martin Erat (*1981), režisér Saša Gedeon (*1970) a Jan Graubner, římskokatolický duchovní, arcibiskup olomoucký, římskokatolický teolog (*1948).

Svátek má Evelína

Už je to tak. Dětem nenávratně končí letní prázdniny a příští týden už jim opět začne škola. Co by to bylo ale za konec prázdnin bez pořádného rozloučení plného akcí a soutěží pro děti? Zpříjemnit začátek školního roku si můžete třeba v Galerii Moritz, kde bude od 10:00 do 17:00 čekat na děti malování na obličej, dárky, spousta balónků i fotokoutek s maskotem Béďou. Na stejnou akci se pak můžete těšit i v  pondělí 2. září.

Od 13:00 pak nebude chybět ani tradiční Rozloučení s prázdninami na Horním náměstí. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky hasičské techniky i techniky městské policie, soutěž v požárním útoku jednotek dobrovolných hasičů města a děti hlavně na pěnovou koupel. Slavnostní nástup jednotek je na programu v 15:30, soutěže pro děti budou probíhat do 16:00.

A dnešním dnem končí také Olomoucké kulturní prázdniny. Ty se pro dnešní den přesunou do areálu Korunní pevnůstky, kde na vás od 16:00 bude čekat pohádka z produkce Divadla Tramtarie s názvem Hugo z hor. Nenechte si ujít veselé vyprávění o tom, jaké to je, když k vám domů tatínek přiveze z polární výpravy Yettiho, tedy sněžného muže! Od 20:00 pak na stejném místě vystoupí brněnská rocková skupina Progres 2. Vstupenky v předprodeji koupíte za 250 korun, na místě budou k dostání za 300 korun. 

Pokud chcete zajít raději na nějaký film, tak zkuste třeba novou českou komedii Přes prsty, kterou od 20:00 uvede kino Metropol. Snímek se odehrává na beach volejbalových hřištích a v hlavních rolích se představí Jiří Langmajer, Petra Hřebíčková, Jakub Prachař a Denisa Nesvačilová.

Na večerní projekci láká také Letní kino. To nabídne už od 21:00 dobrodružnou cestu vesmírem v jednom z nejslavnějších českých sci-fi filmů Ikarie XB1. Za vstup zaplatíte 100 korun.

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

Užijte si čtvrtek!