Reklama

Sobota 19. října 2019, svátek má Michaela, venku je 10 °C

Dnešek: putování s pohádkou, zapomenuté písničky Beatles i koncert Elišky Lajdové

Tipy a názory

3.7.2019

Lenka Šimková

Před námi je sice středa, ale tentokrát nás může těšit, že jsme již za polovinou pracovního týdne. Než se ale budeme radovat z víkendového volna a pátečního svátku, pojďme se podívat, co nás čeká právě dnes..

Narozeniny dnes slaví bývalý hejtman Olomouckého kraje a dříve i primátor Olomouce Martin Tesařík (*1954), herečka Jana Švandová (*1947) a americký herec Tom Cruise (*1962). A dne 3. července 1883 se v Praze narodil i spisovatel Franz Kafka.

Svátek má Radomír

Knihovna města Olomouce zve už od 9:30 všechny maminky, tatínky, babičky či dědečky s dětmi od 3 do 9 let na každoroční Prázdninové putování s pohádkou. Pro děti bude až do 11:00 připravené pásmo složené z pohádek, soutěží, hádanek a písniček. A pokud vám to dnes nevychází, nemusíte smutnit. Putovat se bude každou středu během prázdninových měsíců ;-)

S dětmi pak můžete zajít i v 17:30 do kina Metropol na animovaný snímek Tajný život mazlíčků 2, který opět poodhalí, co dělají naši zvířecí mazlíčci když nejsme doma. To sice víme už z prvního dílu, ale v pokračování zjistíte, jak se vaši miláčci vyrovnávají s velkými emocemi. A že to jsou často dramata! Co třeba řekne čistě městský pes na stěhování na venkovskou farmu a dennodenní pobyt v přírodě? Vstupenky za 130 korun koupíte tady →

Jestli máte chuť strávit příjemný večer ve společnosti muziky, tak zajděte v 18:00 do Long Story Short Hostelu & Café, kde vystoupí mladá talentovaná zpěvačka a hudebnice Eliška Lajdová. Těšit se můžete na pohodový večer akustických písní za doprovodu kytary a ukulele. Uslyšíte covery písní známých i neznámých, které si Eliška upravuje do autentické podoby.

A pokud máte rádi písničky skupiny Beatles (a taky filmové komedie), tak zkuste ve 20:00 zajít do kina Metropol na novinku Yesterday. Ta vypráví o neúspěšném kytaristovi, který chce pověsit kytaru na hřebík, ale pak přijde zásadní změna. Ze dne na den se stane jediným člověkem na zemi, který si pamatuje písničky skupiny Beatles a rozhodne se toho pořádně využít. Jestli je to dobrý nápad zjistíte v kině.   

Hezkou středu!