Reklama

Neděle 5. července 2020, dnes je Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, venku je 24.3 °C

Dnešek: poslední Láska za koronu i další návrat nesmrtelné Lassie

Tipy a názory

23.6.2020

Jan Procházka

Je tu úterý a s ním i pravidelný přehled toho, co se dnes v Olomouci bude dít.

Narozeniny dnes slaví herečka Selma Blair (*1972), fotbalista Sigmy Václav Jemelka (*1995), modelka Jana Doleželová (*1981) a bývalá ombudsmanka Anna Šabatová (*1951).

Svátek má Zdeňka.

Lassie se vrací. Poměrně často, alespoň na filmová plátna. O zatím poslední návrat slavné dlouhosrsté kolie se postarali němečtí filmaři, jak se jim to povedlo se dnes večer můžete přesvědčit v Metropolu či Premiere Cinemas.

Co se ale nejspíš nevrátí je komedie Divadla Tramtarie Láska za koronu. Vysoce aktuální komediální představení bylo vytvořeno na míru pohnuté době a jak divadlo předem upozornilo, hrát ho hodlá jen v rámci červnové scény na Korunní pevnůstce. Dnes ho tedy můžete vidět zřejmě naposledy.

Kulturou bude ale dnešní den doslova nabitý. Vyrazit totiž můžete i na konvikt, kde v rámci festivalu Zaparkuj zahraje olomoucká indie rocková kapela Hope Astronaut. Ta představí převážně skladby z nejnovějšího alba Balance in the Heights. "Od 21 hodin si pak promítneme kritiky velmi dobře přijatou prvotinu Bohdana Karáska Karel, já a ty. Samozřejmostí je i doprovodný program Zaparkuj, občerstvení a půjčovna deskovek a sportovního vybavení. K tomu slackline, výtvarná zóna nebo speciality z grilu," lákají pořadatelé.

Tak krásné úterý!