Reklama

Středa 17. října 2018, svátek má Hedvika, venku je 19.5 °C

Dnešek: Dvořákova Olomouc nabídne Prague Cello Quartet, Metropol ovládnou Bratři Lumièrové

Tipy a názory

15.5.2018

Autor: Zuzana Doleželová

Co nabídne úterý v Olomouci? Málo toho nebude. Pokračují hned dva festivaly a program je více než zajímavý. A je toho pochopitelně ještě mnohem víc, podívejte se sami.

Foto: Facebook Prague Cello Quartet

Nesoutěžní přehlídka Divadelní Flora je v plném proudu. Už ve 12:30 nabídne z představení MELANCHOLIA sólo tanečnice Dominiky Wiak. Následovat bude pohybová performance SOMA slovenského choreografa Martina Talagy, která byla oceněna jako Taneční inscenace roku. Diváci si tak budou moci vychutnat dvě představení (původní plán byl změněn kvůli zranění performera). Performance se uskuteční v Konviktu. V 16:30 můžete zajít do S-klubu na hlubokou, ironickou a jízlivě zábavnou sondu do života lepší společnosti. S Mýcením sem přijede Divadlo Na zábradlí. Hlavním lákadlem ale dnes bude Jánošík. Konceptuální představení řešící klíčové morální a politické otázky dnešní doby je na programu v 19:30 v Moravském divadle.

Pokud byste raději místo do divadla zašli do kina, pak i pro vás máme tip. V 17:30 hrají v kině Metropol velmi netradiční snímek Bratři Lumièrové. Vznikl tak, že filmoví historici Thierry Frémaux a Bertrand Tavernier vybrali a seřadili 108 krátkých snímků, které vytvořili před více než sto dvaceti lety bratři Louis a Auguste Lumièrové. 50 vteřin dlouhé filmy jsou precizně zrestaurované a nabízejí skvělý zážitek. Vstupné je 120 korun a lístky pořídíte tady.

Jestli máte rádi klasiku trochu netradičně, neměli byste si nechat ujít koncert Prague Cello Quartet. Čtveřice mladých cellistů přináší originální úpravy nejen nejznámějších klasických skladeb, ale také filmových melodií a jazzových, rockových nebo popových hitů. Jan Zvěřina, Petr Špaček, Jan Zemen, Ivan Vokáč se na vás budou těšit ve Vlastivědném muzeu od 19:00.

Veškeré akce, které se dnes konají, naleznete v našem Kalendáři.

Krásný den všem!

Autor článkuZuzana Doleželovádolezelova@olomouc.cz

Zuzana Doleželová
Reklama

Italské potraviny

Katalog firem » Obchod » Lahůdky a speciality

Kvalitní kávy není nikdy dost, proto jsme pro Vás objevili novou pražírnu O’CCAFFÈ. V jejich sortimentu můžete nalézt kompatibilní nespresso kapsle, lavazza kapsle nebo kompatibilní kapsle dolce gusto. Koupit můžete velice širokou škálu pražené kávy po 250g , s různými poměry Robusty a Arabiky.Vice na naší prodejně Italské suroviny,Schweitzerova 97, OLomouc nebo na eshopu www.italskesuroviny.cz