Reklama

Sobota 30. května 2020, svátek má Ferdinand, venku je 10 °C

Dnešek: pivo na zahrádce, deváťáci ve školách i sluneční hodiny

Tipy a názory

12.5.2020

Jan Procházka

Je tu úterý a při pohledu do diáře už (alespoň u nás v redakci) nejsme tak zoufalí, jako ještě před pár dny. Dnes se toho totiž děje opravdu hodně.

Od včerejška už mohou otevřít restaurační zahrádky. Jestlipak jste toho už využili a dali si konečně pivo či něco dobrého k snědku? Tématu se dnes budeme věnovat podrobně, ledaskde totiž pojali otevření zahrádky a restart celého podniku tak, že se vám budou pořádně sbíhat sliny. 

Od včerejška taky mohou deváťáci zpátky do škol. Tak jsme se poptali, kolik jich skutečně dorazilo. Přece jenom, když je školní docházka dobrovolná... No, budete překvapeni!

Dnes budou také slavnostně odhaleny sluneční hodiny na rohu radnice u Arionovy kašny. Malíř a restaurátor Radomír Surma na nich strávil dlouhé měsíce práce a vzhledem k tomu, že jsme celý proces podrobně sledovali a dokumentovali, můžeme vám už teď říct, že to je skvostné dílo. Přineseme samozřejmě reportáž, nejlíp ale uděláte, když se na náměstí sami vydáte a dílo si prohlédnete osobně. Času je dost. Hodiny by na radnici měly zůstat... doufejme navěky!

Tak pěkné úterý!