Reklama

Čtvrtek 27. června 2019, svátek má Ladislav, venku je 23.7 °C

Dnešek: lyžování, výstavy i filmová nadílka

Tipy a názory

2.1.2019

Lenka Šimková

Vánoce jsou definitivně za námi. A s nimi i lenošení, všudypřítomné pohádky, posedávání s blízkými u rozzářeného stromečku, ale také hory jídla, chlebíčků a cukroví. Čím vším si můžete zpestřit první pracovní den nového roku? Podívejte se...

Kam na lyže?

Na řadě míst právě o vánočních svátcích začala lyžařská sezona. I přes značnou oblevu a vyšší teploty se provozovatelé snaží udržet skiareály "při životě", takže pokud máte chuť si zalyžovat (a trochu shodit ta kila po vánočním cukroví), tak se podívejte do našeho pravidelně aktualizovaného přehledu sjezdovek a vyberte si, který areál se vám líbí nejvíce ;)

Narozeniny dnes slaví herec Igor Chmela (*1971), fotbalista Tomáš Řepka (*1974) a motocyklový závodník Karel Abraham (*1990).

Svátek má Karina

Dnešní den si můžete zpříjemnit návštěvou některé z výstav, které se ve městě konají a už za pár dní končí. Určitě doporučujeme výstavu UnWritten v Love Coffee, ale musíte si pospíšit, protože ta končí už dnes! Zítra pak končí ve Vědecké knihovně výstava Zmizelé sudety a do neděle 6. ledna je ve Vlastivědném muzeu k vidění Český kinematograf. Jaké další výstavy se v Olomouci konají se dozvíte tady →

Pokud před výstavou dáváte přednost filmu, tak můžete zajít třeba do kina Metropol. Dnes tady v 17:30 dávají film King Skate. Kultovní postavy českého a světového skateboardingu se představí v příbězích zlámaných kostí, nezlomných přátelství a divoké jízdy za svobodou uprostřed komunismu. Vstup je 100 korun. Ve 20:00 pak můžete zajít na neuvěřitelný příběh historicky prvního černošského policisty v Coloradu, který se rozhodl vetřít do Ku-klux-klanu. Přesně takový je BlacKkKlansman a za vstup zaplatíte rovněž 100 korun. Pokud si z této nabídky nevyberete, tak se podívejte na program Premiere Cinemas v Šantovce, kde máte na výběr hned z devíti různých filmů! :)

A pokud máte čas po práci, a nebo si ještě užíváte volno, vydejte se lyžovat. Pravidelně pro vás aktualizujeme stav na sjezdovkách v okolí ;)

Krásnou středu!