Reklama

Úterý 4. srpna 2020, svátek má Dominik, venku je 15.1 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: hudba napříč kontinenty, Opletal, šansonový večer i bruslení

Tipy a názory

7.11.2019

Autor: Lenka Šimková

Čtvrtek je znamením toho, že se konečně blíží víkend. A co všechno dnes můžete zažít? Chystá se několik zajímavých přednášek, v kině Metropol se strhne bubenická show a nebudou chybět ani zajímavé koncerty. Podívejte se, co všechno dnešní den přinese..

KAM ZAJÍT?

16:00 / Doba románská / Knihovna města Olomouce
17:00 / Turnaj v Osadnících / DDM Olomouc
17:30 / Když hrozí sopky / Vědecká knihovna
19:00 / V. E. Frankl – Smysl života / Nová Akropolis
19:00 / Jumping Drums - THE FUTURE / kino Metropol
19:00 / Hudba napříč kontinenty / Reduta
19:00 / Opletal / Divadlo na cucky
19:00 / Pavel Dobeš / Divadlo na Šantovce
19:15 / Bruslení veřejnosti / zimní stadion
20:00 / Šansonový večer / Bounty Rock Cafe

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

Narozeniny dnes slaví kanadská písničkářka Joni Mitchell (*1943), americký nositel Nobelovy ceny za ekonomii Michael Spence (*1943) a francouzský DJ David Guetta (*1967).

Svátek má Saskie

Knihovna města Olomouce zve už v 16:00 na přednášku Doba románská, která se zaměří na románské památky v Evropě, ale i u nás. To Vědecká knihovna má v 17:30 na programu přednášku Petra Brože zaměřenou na sopečnou činnost a s tím spojený vznik zemětřesení. Na další přednášku pak v 19:00 láká Nová Akropolis, kde budete hledat smysl života dle Viktora Emila Frankla. Netradiční zážitek si můžete ve stejný čas odnést z kina Metropol, které má na programu bubenickou show Jumping Drums - The Future. Vstupenky na show koupíte tady.

Moravská filharmonie Olomouc uvede v 19:00 v Redutě druhý ze série mimořádných koncertů letošní sezony. Na koncertu nazvaném Hudba napříč kontinenty si můžete vychutnat skladby Sergeje Prokofjeva a Franze Schuberta a těšte se také na premiéru skladby Formosan Triptych od uznávané tchajwansko-americké skladatelky Chihchun Chi-Sun Lee. Vstupenky na koncert ještě jsou a koupíte je tady.

Na hudební večer láká i Divadlo na Šantovce, ve kterém se v 19:00 představí jeden z nejvýraznějších a nejoriginálnějších písničkářů, Pavel Dobeš. Vstupenky na koncert koupíte tady. To Divadlo na cucky láká na téměř detektivní pátrání tří herců, zkoumajících na příběhu autentické osobnosti Jana Opletala principy národní identity i příčiny našich historických komplexů. Přesně to je inscenace Opletal, která je na programu v 19:00 a vstupenky pořídíte tady.

Jestli si chcete trochu zasportovat, tak můžete vyrazit na zimní stadion, kde bude od 19:15 probíhat bruslení veřejnosti. Vstupné je jednotné 40 korun a upozorňujeme, že brusle se nepůjčují. A na hudební zážitek láká také Bounty Rock Cafe, kde vás tentokrát čeká šansonový večer s Alenou Hladkou-Bazalovou a Petrem Ožanou. Vstupné je 200 korun.

Hezký čtvrtek!