Reklama

Středa 12. prosince 2018, svátek má Simona, venku je -1.1 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: filmová smršť, komedie v divadlech i klávesista Deep Purple

Tipy a názory

12.3.2018

Autor: Jan Procházka

Krásné pondělí! Taky se vám po prosluněném víkendu tak nechce...? I když předpověď na další dny nevypadá nic moc, aspoň už teploty zůstanou nad nulou, a co víc, budou se držet kolem deseti stupňů. Jaro je prostě ve vzduchu. A co se dnes bude dít? Pokud máte chuť na trochu kultury, nabídka je opravdu pestrá.

Phineas Taylor Barnum, ve své době značně kontroverzní postava, zakladatel cirkusu Ringling Bros. and Barnum & Bailey, který proslul zejména kuriozními postavami, které předváděl senzacechtivému publiku. Bílá černoška, japonská mořská panna či všelijaké kuriozní předměty budily nevídanou pozornost a Burnumovi přinesly nejen slávu, ale i bohatství... A právě o této prazvláštní postavě pojednává muzikál Největší showman, který dnes dává kino Metropol. V hlavní roli Hugh Jackman. 
Do Premiere Cinemas můžete zajít na vícero snímků. Velkým hitem je český film Tátova volha s Eliškou Balzerovou a Tatianou Vilhelmovou. Mrazivý, ale skvělý je i snímek Rudá volavka s Jennifer Lawrence. A pokud chcete trochu větší relax, zkuste třeba Padesát odstínů svobody.
Nebo raději divadlo? V Moravském divadle dávají balet Othello. Na Šantovku přijede pražské Divadlo Kalich s komedií Zabiják Joe. V inscenaci, která osciluje mezi komedií, sociálním dramatem, antickou tragédií a groteskní parodií, se představí Igor Chmela, Marek Taclík a Ivana Jirešová.
V Tramtarii bude veselo. Herci opět spojí své síly s kolegy z Moravského divadla a představí se ve stand up výstupech. "Můžete se těšit na oblíbené duo Jana Posníková a Tereza Toth Čápová, vystoupí také Petra Konev Čiháková, Mirek Sýkora, Mirek Černý, Adam Joura a určitě přijde i kouzelník Karel. Z Moravského divadla se ve stand up výstupech představí Roman Vencl a Jan Ťoupalík," lákají pořadatelé.
Dnes se koná i jeden mimořádný koncert. Do Bounty Rock Café přijede klávesista Deep Purple, slavný Don Airey, se svým sólovým projektem. Fanoušci se mohou těšit na našlapanou muziku i díky hvězdné doprovodné kapele jednoho z nejslavnějších rockových klávesistů historie.
A pokud byste raději den zakončili vážněji, máme pro vás ještě jeden tip. Spolek pro komorní hudbu pořádá v Redutě koncert Sedláčkova kvarteta. Na programu jsou díla Matyse, Schuberta a Kubelíka.
Přejeme krásný den!

Autor článkuJan Procházkaprochazka@olomouc.cz

Jan Procházka
Reklama

BEATA lunch & coffee

Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace

Je originální kombinací samoobslužné jídelny a denní kavárny s obsluhou v moderním a příjemném prostředí. Samoobslužná jídelna poskytuje pestrou nabídku poledních menu, saláty, dezert...