Reklama

Středa 18. září 2019, svátek má Kryštof, venku je 9.8 °C

Dnešek: debata na téma stromy na Horním náměstí i Čechomor s Martinou Pártlovou

Tipy a názory

27.5.2019

Lenka Šimková

A máme tu zase pondělí! Víkend nabídl spoustu akcí, ale nebojte, ani dnes se nudit nebudete ;-) Zajít můžete do kina, divadla nebo třeba na koncert. A koná se i jedna zajímavá debata..

KAM ZAJÍT?

17:00 / Klimt & Schiele: Erós a Psyché / kino Metropol
18:00 / Patří na Horní náměstí v Olomouci stromy? / Divadlo hudby
18:00 / KONCERT SOUBORŮ k 50. výročí založení školy / Vlastivědné muzeum
19:00 / Divoké historky / Divadlo Tramtarie - PŘEDSTAVENÍ SE NEKONÁ!!!
19:00 / Woodstock: 3 dny míru a hudby / kino Metropol
19:00 / Čechomor Kooperativa Tour / Sportovní hala UP

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

Narozeniny dnes slaví komik Luděk Sobota (*1943), rychlobruslařka Martina Sáblíková (*1987), britský kuchař Jamie Oliver (*1975).

Svátek má Valdemar

Už v 17:00 můžete zajít do kina Metropol na zajímavý snímek Klimt & Schiele: Erós a Psyché, který vypráví obrovském talentu, snech, ale i skandálech a posedlostech dvou proslulých malířů Gustava Klimta a Egona Schieleho. Oba dva jsou synonymem "zlaté éry" Vídně a oba dva způsobili ve výtvarném světě revoluci. Vstupné je 150 korun a lístky seženete tady. Mají, nebo nemají růst na historickém Horním náměstí v Olomouci stromy? Jestli k otázce zaujímáte jasné stanovisko, tak nesmíte chybět v 18:00 v Divadle hudby, kde proběhne veřejná debata příznivců i odpůrců tématu stromy a zeleň na historickém Horním náměstí. Diskutovat budou autor současné podoby Horního náměstí architekt Jan Šépka, ředitel olomoucké pobočky Národního památkového ústavu František Chupík, předseda dozorčí rady Výstaviště Flora Olomouc, zastupitel Stanislav Flek a zahradní architekt Petr Mičola. Vstup na debatu je zdarma. Pokud dáte ale raději přednost hudbě, tak ve stejný čas uslyšíte ve Vlastivědném muzeu Koncert souborů k 50. výročí založení Základní umělecké školy Iši Krejčího Olomouc.

Kino Metropol OD 19:00 nabídne hloubkový pohled na průběh kultovního hudebního festivalu ve Woodstocku z roku 1969, kdy hnutí hippies a obecný odpor americké veřejnosti vůči válce ve Vietnamu dosahovaly svého vrcholu. Snímek Woodstock: 3 dny míru a hudby získal Oscara za nejlepší dokument a vstupenky za 130 korun koupíte tady. No a pokud patříte k fanouškům kapely Čechomor, tak by vám neměl uniknout dnešní koncert, který od 19:00 proběhne ve Sportovní hle Univerzity Palackého. Společně s kapelou vystoupí její stálý host - zpěvačka Martina Pártlová a vstupenky od 690 korun koupíte v síti Ticketstream.

Užijte si začátek pracovního týdne!