Reklama

Středa 18. září 2019, svátek má Kryštof, venku je 8.8 °C

Dnešek: Zraněná srdce, Po stopách něžného muže i americký písničkář RickoLus

Tipy a názory

10.6.2019

Lenka Šimková

A máme tu zase pondělí! Dnes se můžete těšit na spoustu zajímavých kulturních zážitků. Podívejme se společně, co všechno bude na programu...

KAM ZAJÍT?

14:00 / Zraněná srdce / kino Metropol
17:30 / Caravaggio: Duše a krev / kino Metropol
19:00 / Bajadéra / Moravské divadlo
19:00 / Po stopách něžného muže / Divadlo Tramtarie
19:00 / Masterclass Andreje Kalinky / Divadlo na cucky
19:00 / Kleopatra / Divadlo na Šantovce
19:00 / István Örkény: Kočičí hra / Divadlo hudby
20:00 / Monetovy lekníny: Magie vody a světla / kino Metropol
20:00 / RickoLus (USA) / Letní kino - Klid v ruchu

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

Narozeniny dnes slaví česká zpěvačka Marcela Holanová (*1951), francouzský baletní tanečník a choreograf Benjamin Millepied (*1977) a americký herec Shane West (*1978).

Svátek má Gita

Už ve 14:00 můžete zajít do kina Metropol na snímek Zraněná srdce. Děj filmu je zasazen do poválečného Hamburku v roce 1946, natáčelo se však převážně v Praze a na dalších místech v republice. Vstupenky za 70 korun koupíte tady. V 17:30 pak na stejném místě uvidíte snímek Caravaggio: Duše a krev. Život Michelangela Merisiho, který si podmanil umělecký svět pod jménem Caravaggio, má všechny charakteristiky poutavého příběhu. Nechybí v něm vražda, vypjaté emoce ani nezměrná krása a vstupenky za 130 korun koupíte tady. A večer si pak v kině Metropol můžete vychutnat snímek o dalším skvělém malíři. Monetovy lekníny: Magie vody a světla začínají ve 20:00 a lístky koupíte tady.

Pokud před filmem dáte přednost raději divadlu, tak i pro vás máme hned několik tipů. Moravské divadlo uvede v 19:00 jeden z nejkrásnějších světových baletů, Bajadéru. Vstupenky na představení ještě jsou a pořídíte je tady. Ve stejný čas se v Tramtarii můžete vydat Po stopách něžného muže a vstupenky seženete tady. Kočičí hra v Divadle hudby hlásí vyprodáno a máme špatnou zprávu i pro ty, co se těšili na představení Kleopatra v Divadle na Šantovce. Představení je z důvodu nemoci účinkujících zrušeno a o náhradním termínu se teprve jedná. Pravděpodobně se jej dočkáme na podzim. V Divadle na cucky se pak v 19:00 namísto inscenace chystá prezentace práce, myšlenek a inspirací výrazného slovenského tvůrce Andreje Kalinky, který v Divadle na cucky pobývá na rezidenčním pobytu. Vstup je zdarma. A pokud máte chuť na trochu muziky, tak od 20:00 proběhne v areálu Letního kina - Klidu v ruchu koncert amerického písničkáře, který si říká RickoLus, a do Evropy se vrací s novou deskou a krom kytary obohatil své nástroje o klavír a buben.

Hezké pondělí!