Reklama

Pátek 3. dubna 2020, svátek má Richard, venku je -0.7 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: hororová noc, Zaparkuj Fest, autogramiáda hokejistů i divadlo na terase

Tipy a názory

4.9.2019

Lenka Šimková

Jsme v polovině týdne! I dnes pokračují Dny evropského dědictví, ale koná se toho pochopitelně mnohem víc. Podívejte se sami.

KAM ZAJÍT?

celý den / Dny evropského dědictví / Olomouc
16:00 / Zaparkuj Fest! - Ondřej Galuška (The Odd Gifts) / My / Bezručovy sady
16:00 / Autogramiáda HC Olomouc / OC Olympia
17:30 / Pavarotti / kino Metropol
18:00 / Deep Shit / pohybový traktát / terasa MUO
18:30 / Horror night / Premiere Cinemas
20:00 / Fabrika / kino Metropol
20:30 / FILM - Odcházení / Letní kino

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

Narozeniny dnes slaví americká zpěvačka a herečka Beyoncé (*1981) a český filmový režisér, animátor a výtvarník Jan Švankmajer (*1934).

Svátek má Jindřiška

Dny evropského dědictví jsou v plném proudu a lákají například na otevřené památky, spoustu koncertů, komentovaných prohlídek a procházek i divadelní představení. Milovníky filmů pod širým nebem potěší, že také dnes hraje Letní kino a od 20:30 se tak můžete těšit na film Odcházení. Vstup na projekci je zdarma v rámci Dnů evropského dědictví a co dalšího se v rámci festivalu chystá, naleznete zde →

Léto je sice za námi, ale od 16:00 vás v Bezručových sadech čeká další Zaparkuj Fest!. Tentokrát se můžete těšit nejen na tradiční půjčovnu deskovek, sportovního vybavení, chill out zónu, ale také na workshopy, bodypainting a koncert písničkáře a kytaristy Ondřeje Galušky. Samozřejmě nebude chybět ani večerní projekce filmu My. Na další ZaparkujFest! se pak můžete těšit už za týden v rámci Street Art Festivalu.. ;-)

Pokud patříte k fanouškům olomouckého hokeje a netrpělivě vyhlížíte novou sezónu, tak se od 16:00 do 18:00 můžete zastavit v obchodním centru Olympia, kde bude probíhat autogramiáda hokejistů HC Olomouc. Nachystejte si tedy šály, čepice, plakáty a můžete vyrazit pro podpisy! Na místě budou i zbrusu nové kartičky.

To kino Metropol láká v 17:30 na dokumentární snímek Pavarotti. Čeká vás rozmáchlý i intimní filmový pohled na život, práci a osobu operní legendy Luciana Pavarottiho, který přiblížil operu nejširšímu publiku a z chudého italského chlapce se stal v podstatě mezinárodní hvězdou. Vstupenky za 130 korun koupíte na pokladně kina nebo online.

Na zajímavý zážitek láká i Muzeum moderního umění. To od 18:00 uvede na své terase nejnovější pohybovou inscenaci uměleckého šéfa brněnského BuranTeatr Juraje Augustína s názvem Deep Shit, ve které je dovoleno mnohé. Za vstup zaplatíte 200 korun a upozorňujeme, že z důvodu bezpečnosti není na představení dovolen vstup s jehlovými podpatky.

A milovníkům hororů by neměla uniknout vůbec první Horror night v Premiere Cinemas v Šantovce. Začátek je v 18:30 a těšit se můžete nejen na pokračování velmi úspěšného hororu TO kapitola 2, ale také na zábavný doprovodný program, který zahrnuje třeba fotografování s klaunem i bohatou tombolu o krvavé dárky.

Užijte si středu!