Reklama

Neděle 25. září 2022, svátek má Zlata, venku je 15.4 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: Flora, filmy i divadlo

Tipy a názory

14.10.2021

Jan Procházka

Je tu čtvrtek. Jaký v Olomouci bude?

09:00 / Podzimní Flora / Výstaviště Flora
09:00 / Lepší paměť snadno a rychle - Marek Sýkora / Art Rubikon
16:00 / Den duševního zdraví / Divadlo na cucky
16:30 / Orit Gidali a Marcela Sulak / Konvikt
17:00 / Festival Olmützer Kulturtage 2021 / Vědecká knihovna, Sophies Café
19:00 / Nedotknutelní / Moravské divadlo
19:00 / Ušpizin (Hosté) / Konvikt
19:00 / Pořad Zastavit čas / Green bar
20:00 / DH v DNC: Dita Palaščáková a Pavel Veselský / Divadlo na cucky

Narozeniny dnes slaví modelka Daniela Peštová (*1970), podnikatel Stanislav Bernard (*1955), herečka Mia Wasikowska (*1989) a módní návrhář Ralph Lauren (*1939).

Svátek má Agáta

Dnes ráno se otevírají brány podzimní etapy tradiční Flory. Návštěvníky doslova vtáhne do říše ovoce a zeleniny a zároveň připomene význam ovoce a zeleniny pro člověka a také zdravé způsoby jejich pěstování. Nechte se unést do říše jablek, hrušek, brambor či tykví. K vidění budou až do neděle.

Divadlo na cucky má dnes na programu talk show Davida Hrbka. Tentokrát si pozval hosty, kteří jsou úzce spjati s organizací iPoradna. Pavel Veselský je známý olomoucký psychoterapeut a spoluzakladatel iPoradny, Dita Palaščáková je žena mnoha talentů a povolání. Věnuje se zejména aktivitám souvisejícím s budováním organizačních a individuálních kapacit, koučování a lektorování, současně je členkou správní rady iPoradny.

Pokračuje i festival Dny židovské kultury. Ten má dnes na programu mimo jiné snímek Ušpizin. "Moshe konvertoval k ortodoxní víře. V předvečer svátku Sukot (kdy si Židé připomínají odchod z Egypta a v improvizovaných přístřešcích pod širým nebem přijímají hosty – ušpizin) nemá se svou manželkou Malli dost peněz, aby dostál pravidlům svátku. Když pak náhodou obdrží větší obnos a v jejich stánku se objeví dva hosté, zdá se, že se na ně usmálo štěstí… Film vznikl v autentických lokacích, s aktivní podporou místního rabína a místních ortodoxních obyvatel," píše se k anotaci filmu.

Mějte krásný den!