Reklama

Neděle 5. července 2020, dnes je Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, venku je 27.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: Věstonická venuše, Černobyl, Západ USA a Jsem do tebe

Tipy a názory

27.11.2019

Lenka Šimková

Polovina týdne je tady. A středa v Olomouci nabízí pořádnou dávku kulturních akcí. Těšit se můžete na zajímavé přednášky, divadelní představení, koncert a zajít můžete také na jednu unikátní výstavu! Podívejte se, co všechno se dnes chystá..

KAM ZAJÍT?

10:00 / Vánoční kluziště / Dolní náměstí
10:00 / Vánoční trhy / Horní a Dolní náměstí + Tržnice
14:00 / Budiž světlo / kino Metropol
14:00 / Rozvážně a bezpečně - návrat ke kořenům / Centrum Semafor
17:00 / Černobyl – spící peklo / Vědecká knihovna
17:00 / Kůň v moravském pravěku / Vlastivědná společnost muzejní
17:00 / Thanksgiving / Metro Church
18:00 / Jaromír Gottlieb: Obrazy krajiny uvnitř slov / Arcidiecézní muzeum
18:00 / Martin Loew - Západ USA / kino Metropol
19:00 / Na Větrné hůrce / Divadlo Tramtarie
19:00 / Jsem do tebe / Divadlo na cucky
19:00 / Maok / Divadlo na Šantovce
19:00 / Stand-Up Comedy / PŘESUNUTO! / RCO
20:00 / Živé kvety / Český rozhlas

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

Narozeniny dnes slaví herečka Ivanka Devátá (*1935), tenista Radek Štěpánek (*1978), ukrajinská politička Julija Tymošenková (*1960) a slovenský zpěvák Miroslav Šmajda (*1988). Vše nejlepší přejeme také majitelce Neo Beauty Clinic, Petře Neoralové!

Svátek má Artur

Ve Vlastivědném muzeu je od dnešního dne k vidění Věstonická venuše. Unikátní soška z pálené hlíny, datovaná do starší doby kamenné, bude v muzeu k vidění do 8. prosince 2019 a za vstup zaplatíte 100 korun. Na stejném místě nyní probíhá i unikátní výstava u příležitosti půltisíciletého výročí první známé písemné zmínky o olomouckém orloji. Výstava návštěvníkovi představí umělecké i technické součásti orloje z různých etap jeho vývoje a celou řadu obrazových, písemných i plánových dokladů z minulosti této významné památky. Muzeum nabízí zvýhodněnou vstupenku na obě tyto výstavy, za kterou zaplatíte 120 korun.

V 17:00 pak můžete zajít do Vědecké knihovny, která chystá přednášku Tomáše Kubeše o katastrofě v jaderné elektrárně v Černobylu. Pokud máte rádi cestovatelské přednášky, tak by vám určitě neměla uniknout zajímavá cestovatelská diashow, ve které Martin Loew přiblíží svou cestu po západu USA, konkrétně přejezd americkým státem Oregon od pobřeží Pacifiku k zasněženým vrcholům Kaskádového pohoří. Začátek je v 18:00 v kině Metropol a vstupenky za 170 korun koupíte tady.

Večer můžete zajít třeba do divadla. Divadlo na cucky uvede v 19:00 inscenaci Jsem do tebe, která, kromě jiného, přibližuje důvěrně známé situace ze života zamilovaných. Lístky za 170 korun si rezervujte tady. To v Divadle na Šantovce vystoupí ve stejný čas hudebník, improvizátor a multiinstrumentalista Maok. Vstupenky koupíte tady. Divadlo Tramtarie uvede v 19:00 inscenaci Na větrné hůrce, ovšem lístky na dnešní představení už jsou vyprodané. Koupit si je však můžete už teď na lednovou reprízu. A ve 20:00 můžete zajít na koncert slovenské rockové skupiny Živé kvety, která vystoupí ve velkém studiu Českého rozhlasu. Za vstup zaplatíte 50 korun.

Užijte si středu!