Reklama

Středa 19. února 2020, svátek má Patrik, venku je 3.2 °C

Dnešek: Velké lásky v malém hotelu i uzavírka Litovelské a omezení tramvajového provozu

Tipy a názory

7.10.2019

Lenka Šimková

Víkend utekl jako voda a před námi je opět pondělí. Kromě pravidelné dávky kulturních tipů na dnešní den pro vás máme i jednu méně příjemnou zprávu. Týká se úplné uzavírky Litovelské ulice, která potrvá dva týdny. Do Neředína nepojedou ani tramvaje..

Uzavírka Litovelské ulice

Tramvajová trať v Litovelské ulici na křižovatce s ulicemi na Šibeníku a Dvořákova musí projít v době od 7. do 21. října rekonstrukcí. Z tohoto důvodu bude ve stejném termínu platit v Litovelské ulici úplná uzavírka. Už od soboty 5. října nejezdí tramvaje do Neředína, o cestující se postará náhradní autobusová doprava. Více zde →

KAM ZAJÍT?

14:00 / Manželské etudy: Nová generace / kino Metropol
17:30 / Gauguin na Tahiti - ztracený ráj / kino Metropol
19:00 / MATE / Divadlo na cucky
19:00 / Velké lásky v malém hotelu / Divadlo na Šantovce
20:00 / Národní třída / kino Metropol

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

Narozeniny dnes slaví výtvarník Václav Stratil (*1950), herečka a dabérka Jana Altmannová (*1944), kanadská herečka Rachel McAdams (*1978) a americká zpěvačka Toni Braxton (*1967).

Svátek má Justýna

Ve Vlastivědném muzeu je od minulého týdne k vidění unikátní výstava u příležitosti půltisíciletého výročí první známé písemné zmínky o olomouckém orloji. Výstava návštěvníkovi představí umělecké i technické součásti orloje z různých etap jeho vývoje a celou řadu obrazových, písemných i plánových dokladů z minulosti této významné památky. K vidění bude až do začátku ledna, tak si určitě naplánujete návštěvu. Jaké další výstavy aktuálně v Olomouci probíhají se dočtete tady →

Pokud máte volné odpoledne, tak můžete zajít už ve 14:00 do kina Metropol na režijní debut Hany Třeštíkové, který je strhujícím zachycením soukromých dramat mladého českého páru. Vstupenky na film Manželské etudy: Nová generace koupíte tady. Zajímavý snímek, který propojuje film a umění vás čeká na stejném místě v 17:30. Uvidíte zde příběh geniálního malíře i životního rebela Paula Gauguina ve snímku Gauguin na Tahiti – ztracený ráj. Nezkrotná touha po svobodě přivedla talentovaného umělce až na druhý konec světa, aby nakonec zemřel všemi opuštěný v odlehlé vesnici Hiva Oa. Vstupenky koupíte tady.

Užít si pohodový pondělní večer můžete třeba v divadle. Divadlo na cucky láká od 19:00 na autorské představení ze života dvou vysokoškoláků – typických flákačů a pařmenů. Jejich svět se točí kolem průšvihů, které ovšem až tak typické nejsou. Tak přesně takové bude MATE. Rezervaci vstupenek můžete provést tady. To Divadlo na Šantovce má ve stejný čas na programu bláznivou komedii Velké lásky v malém hotelu. Ta vypráví o tom, že ani člen vlády by si neměl něco začínat s vdanou sekretářkou. A pokud si vybere k záletům hotel, kde je i jeho manželka a čínská obsluha mu moc nerozumí, je to přímo katastrofa.. Představení je však téměř vyprodané, takže když budete mít štěstí, koupíte poslední vstupenky.

Krásné pondělí!