Reklama

Úterý 11. prosince 2018, svátek má Dana, venku je 1.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: Valentýn je tady, oslavit ho můžete při svíčkách i v kině

Tipy a názory

14.2.2018

Autor: Jan Procházka

A je to tady. Pokud ho neuznáváte, raději dál nečtěte. Dnes to totiž bude výhradně valentýnské. Pokud chcete svátek zamilovaných oslavit, máte dnes nepřeberně možností. A to i pokud ho neberete moc vážně.

Jak strávit Valentýna, co všechno lze prožít, kam jít? Na tyto otázky jsme se vám poměrně obšírně pokusili odpovědět v našem Valentýnském magazínu. V žebříčku určitě vedou romantické večeře při svíčkách. Dost často už jsou vyprodané, ale přesto... Koukněte do našeho přehledu valentýnských menu, třeba tam najdete i nějaký last minute.
A pokud si romantiku necháváte na doma, ale večer byste přece jen někam vyrazili, pak je tu pár kulturních tipů. Na Sex vás nepozveme, ten je v Tramtarii tradičně vyprodán. Tenhle vtípek se zřejmě neomrzí, ale pokud ho slyšíte poprvé, vězte, že hovořím o veleúspěšném představení Sex zadarmo nedostaneš. Zadarmo ho nemají ani v Metropolu, pokud si ale chcete valentýnský večer osladit opravdovou hollywoodskou romantikou s trochou těch bičíků, tak na Padesát odstínů svobody zatím lístky jsou. A pokud chcete svátek svatého Valentýna pojmout intelektuálně, i pro vás mám tip. Arcidiecézní muzeum vám nabízí příležitost blíže se seznámit s oltářním obrazem zobrazujícím tohoto světce. Komentovanou prohlídku vede kurátorka Martina Potůčková a kromě obrazu se seznámíte i s příběhem Valentýna, který není patronem jen zamilovaných; byl také ochráncem proti epilepsii, moru a dalším nemocem.
A jeden nevalentýnský tip závěrem přece jen bude. Přestože komedie S nebo bez malinko klame názvem, tohoto svátku se netýká. "Skupina herců zkouší divadelní frašku. Je pár dní před premiérou a nic není hotové. Technika je flegmatická, režisérka nezvládá krizové situace a mezi herci vzrůstá napětí. Nadchází večer premiéry a situace na jevišti se mění v nezvládnutelné delirium..." píše se v anotaci k představení Divadla Palace, které dnes hostuje v Divadle na Šantovce. V hlavních rolích Vanda Hybnerová, Kateřina Hrachovcová a Jakub Žáček.

Autor článkuJan Procházkaprochazka@olomouc.cz

Jan Procházka
Reklama

Pivovárek Melichárek

Katalog firem » Restaurace, stravování » Pivovary

Malý nezávislý pivovárek, vyrábějící domácí nepasterizované a nefiltrované pivo. Držitel značky "Haná - regionální produkt". Zaměřuje se na výrobu spodně i svrchně kvašených piv. ...