Reklama

Středa 5. srpna 2020, svátek má Kristián, venku je 21.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: Tři králové, První zrádce i Tlustý prase

Tipy a názory

6.1.2020

Lenka Šimková

Víkend utekl jako voda a je tady zase pondělí. Kde si start do nového týdne můžete zpříjemnit? V kině, divadle, ale i na koncertě. Podívejte se, co všechno se chystá..

KAM ZAJÍT?

08:30 / Tříkrálová koleda 2020 / Olomouc
14:00 / NE! smrti na silnici / Centrum Semafor
17:00 / První zrádce / kino Metropol
19:00 / Na cestách / Reduta
19:00 / Tlustý prase / Moravské divadlo
20:00 / Portrét dívky v plamenech / kino Metropol

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

Narozeniny dnes slaví manažer restaurace Lobster Family a Bowlandu Daniel Schiner, dále britský herec a komik Rowan Atkinson (*1955) a britská herečka Julia Ormond (*1965).

Svátek mají Tři králové (Kašpar, Melichar, Baltazar)

Na dnešní den připadá svátek Tří králů. A tak se nedivte, že už od ranních hodin budete v ulicích města potkávat dobrovolníky, kteří obléknou tříkrálové pláště, koruny nebo turbany a s pokladničkou Charity umožní lidem udělat dobrý skutek. Ke koledě se každý rok přidávají i pracovníci Arcidiecézní charity Olomouc, letos kostým oblékne i primátor Miroslav Žbánek, rektor arcibiskupského kněžského semináře Pavel Stuška a ředitel Charity Olomouc Petr Prinz. Podrobný harmonogram zde →

Centrum Semafor i v lednu pokračuje s pravidelnými kurzy dopravní výchovy pro seniory, a tak každé pondělí od 14:00 do 16:00 je na programu kurz NE! smrti na silnici, který se zaměřuje na seniory chodce a je zdarma. Kino Metropol má odpoledne na programu skutečný příběh Tommasa Buscetty, prvního zrádce největší mafiánské organizace Cosa Nostra. Strhující a realitě velmi věrný příběh člověka, který navždy změnil svět mafie, uvidíte od 17:00 a vstupenky koupíte tady.

Pokud dáte přednost divadlu, tak Moravské divadlo uvede v 19:00 komedii Tlustý prase. Příběh tlusté Heleny a štíhlého Toma, jejího kolegy z práce, začíná jako klasická romantická pohádka pro dospělé, ovšem vezme za své ve chvíli, kdy se Tomáš bude muset vyrovnat s předsudky svých přátel. Vstupenky seženete tady. To v Redutě uslyšíte ve stejný čas koncert Moravské filharmonie s názvem Na cestách. Přijďte si vychutnat začátek nového roku do Reduty. Vstupenky ještě jsou a koupíte je tady.

Hezké pondělí!