Reklama

Úterý 22. května 2018, svátek má Emil, venku je 23.6 °C

Dnešek: Tiché místo, Philoktet i přednáška o puškařích

Tipy a názory

16.5.2018

Autor: Zuzana Doleželová

Středa nabízí spoustu kulturních zážitků. Zajít můžete do kina, do divadla, za hudbou i na výstavy. Podívejte se sami.

Philoktet nabídne zajímavou podívanou Philoktet nabídne zajímavou podívanou Foto: Archiv pořadatele

V 17:00 můžete zajít na přednášku Radima Gronského, který v Radeckého sále Vlastivědného muzea povypráví o historii olomouckých puškařů.

To ve stejný čas v Muzeu moderního umění představí český violoncellista a koncertní mistr Národního divadla v Brně Josef Klíč svou autorskou interpretaci kreseb olomoucké kreslířky Inge Koskové. Vstup je volný.

V 17:30 nabízí kino Metropol snímek Tiché místo. Herec John Krasinski se pustil do režie mimořádného filmu, který žánrově pluje mezi thrillerem, dramatem a hororem a ve všech svých polohách dokazuje, co všechno je člověk schopen vymyslet a obětovat, aby i v nelidských podmínkách zachránil svou rodinu. Vstup je 130 korun.

Dnes samozřejmě pokračuje také Divadelní Flora. Ta láká třeba na výbušné sólo Volitant špičkové maďarské tanečnice Rity Góbi, intenzivně napojené na robotický hudební doprovod (Dávid Szegö) vycházející z Morseovy abecedy. Po představení, které se uskuteční v 17:30 v Konviktu, bude následovat beseda.

To od 20:00 bude v S-klubu na programu představení Philoktet. V titulní roli Müllerovy mnohovrstevnaté úpravy antického příběhu se ukáže hvězda předloňské Divadelní Flory – charismatická Stefanie Reinsperger! Po otitulkovaném představení v němčině proběhne beseda.

Krásný den všem!


Autor článkuZuzana Doleželovádolezelova@olomouc.cz

Zuzana Doleželová
Reklama

ROCKFOIL ARTWORK CO., LTD. o.z.

Katalog firem » Služby » Stavebnictví

ROCKFOIL - nejlehčí a nejtenčí přírodní obkladový kámen na světě!

FOTO : Ukázka nového lehkého a tenkého ručně řezaného a skládaného obkladu z kam. folie ve formátu plátů 60 cm x 15 cm, celkem 4 ks! Základní sortiment je přes 30 druhů ve dvou typech lepení! Lze objednat i mix barev/druhů!

Nenechávejte výběr obkladů na poslední chvíli! U zakázkové výroby lze předpokládat delší čekací dobu!

Každý základní druh kamene z naší nabídky má jiné zbarvení a povrchovou strukturu dle původu horniny. Různé odlišnosti ve zbarvení a struktuře existují i v rámci stejného druhu horniny.

Prodej je na nároží ul. Polívkova/ul. Na Vozovce v Olomouci ( sklad ROCKFOIL/STALART ).