Reklama

Sobota 19. října 2019, svátek má Michaela, venku je 10 °C

Dnešek: Světový den UFO i Mustangové s Marilyn Monroe

Tipy a názory

2.7.2019

Lenka Šimková

Před námi je úterý! Pokud tento týden netrávíte na dovolené, tak se podívejte se s námi, co vše se dnes chystá a na co se můžete těšit ;-)

Narozeniny dnes slaví režisér Tomáš Vorel (*1957), zpěvačka a moderátorka Yvonne Přenosilová (*1947), hokejový brankář Tomáš Vokoun (*1976) a americké herečky Lindsay Lohan (*1986) a Ashley Tisdale (*1985).

Svátek má Patricie

Na 2. července připadá Světový den neidentifikovatelných létajících objektů (UFO). Právě v tento den, v roce 1947, nalezl farmář ve městě Roswell v Novém Mexiku trosky objektu neznámého původu. Americká armáda oblast okamžitě zabezpečila, trosky odvezla na neznámé místo a později přišla s vysvětlením, že se jednalo o trosky meteorologického balónu. Jestli to tak skutečně bylo, se asi nedozvíme, pravdou ale je, že téma mimozemšťanů se stalo populární a promítá se do spousty filmů. To moc dobře ví i v kině Metropol a dnes vám nabídnou dva snímky speciálně u příležitosti Světového dne UFO.

Už v 17:00 můžete zajít na snímek District 9. Před dvaceti lety našli mimozemští uprchlíci azyl v nouzových domovech v jihoafrickém Okrsku 9. Dohled nad nimi byl nyní svěřen organizaci MNU, které je ale jejich osud lhostejný. Touží pouze po výdělku a zprovoznění mimozemských zbraní. Ty ale vyžadují k aktivaci mimozemskou DNA. Když se pak jeden z agentů MNU nakazí mimozemským virem a začne se měnit jeho DNA, stává se nejhledanějším mužem planety – je klíčem k odhalení tajů mimozemské technologie. Vyděšený muž má jedinou možnost: ukrýt se v Okrsku 9.

Druhým speciálním snímkem v kině Metropol je Kontakt se skvělou Jodie Foster v roli vědkyně Ellie Arrowayové, která se snaží pomocí rádiových signálů hledat život na jiných planetách. Když už to vypadá, že bude projekt ukončen, zachytí signál z vesmíru. A musí tvrdě bojovat, aby byla vybrána k prvnímu kontaktu se vzdálenou galaxií. Na oba snímky v kině Metropol je vstupné 100 korun a lístky si můžete rezervovat i online.

A nebude chybět ani večerní projekce v Letním kině. Tentokrát se můžete těšit na snímek Mustangové s Marilyn Monroe, po jejím boku se objeví Clark Gable, Eli Wallach a Montgomery Clift. Vstupné je 100 korun, začátek promítání je plánován na 21:30, ale může se mírně zpozdit z důvodu čekání na nezbytné setmění.

Krásné úterý!