Reklama

Pondělí 22. července 2019, svátek má Magdaléna, venku je 14.8 °C

Víkend je za námi a máme tady pondělí. Jaké bude v Olomouci? Podívejte se společně s námi, kde si start do nového týdne můžete zpříjemnit.. Zajít můžete třeba do kina, na hry nebo do divadla...

KAM ZAJÍT?

10:00 / 8. ročník Memoriálu Rosti Čtvrtlíka / Divadlo na cucky
16:00 / Deskovky – Březen 2019 / Knihovna města Olomouce
18:00 / Nadčasově aktuální šperk Pavla Herynka / Divadlo hudby
19:00 / Open Mic na cucky #28 – Jan Řepka / Divadlo na cucky
19:00 / Buzíci / Divadlo na Šantovce
19:00 / Prostři mě! / Divadlo Tramtarie
19:00 / Petr a Lucie / Moravské divadlo
20:00 / Pašerák / Premiere Cinemas

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

Narozeniny dnes slaví moderátor Aleš Cibulka (*1977), americká herečka Sarah Jessica Parker (*1965), anglický zpěvák a skladatel Elton John (*1947) a psychiatr a držitel Ceny města Olomouce v oblasti výtvarné umění a hudba Libor Gronský (*1958).

Svátek má Marián

Pokud máte rádi deskové hry, tak by vám neměla uniknout dnešní akce v Knihovně města Olomouce. Členové Klubu deskových her se scházejí pravidelně jednou za měsíc a od 16:00 do 19:00 společně tráví příjemné večery plné zábavy. Pokud však nejste členy Klubu a stejně si chcete zahrát, tak se můžete přihlásit přes email deskovky@kmol.cz nebo v dospělém oddělení. Počítejte však s tím, že přednost budou mít nahlášení členové Klubu. V 18:00 můžete zajít do Divadla hudby na přednášku Petry Matějovičové na téma Nadčasově aktuální šperk Pavla Herynka. Vstup je zdarma. V Divadle na cucky pak od 19:00 uvidíte další pravidelné setkávání nejen písničkářů s názvem Open Mic na cucky. Tentokrát jako hlavní host vystoupí Jan Řepka – písničkář a zakladatel pražského Open Mic Potrvá, který byl za antologii 36 písní švýcarského písničkáře Maniho Mattera v roce 2017 nominován na žánrovou cenu Anděl.

Večer můžete zajít také do divadla. V 19:00 můžete zajít do toho Moravského na Petra a Lucii. Lístky na jímavý a dojemný příběh Romaina Rollanda zasazený do válečných hrůz pořídíte zde. To Divadlo Tramtarie láká naopak na Prostři mě! - komedii ze současnosti, jejíž děj je zasazen do prostředí populárních televizních reality show. Na dnešní den zbývá pouze jediný lístek, více vstupenek pořídíte na některou z repríz. Na zajímavou novinku pak láká Divadlo na Šantovce, které v 19:00 uvede premiéru inscenace Buzíci. Podle režiséra Petera Sergeho Butka jde o flákačskou heterosexuální komedii o dvou nerozlučných kamarádech, kteří s láskou a humorem čelí nadcházejícímu konci světa (více o inscenaci zde). Před samotným představením bude ve foyer divadla probíhat degustace vín od vinařství Mayer z Mikulova. Degustace je za symbolickou cenu 50 korun a pokud vám některé víno zachutná, můžete si jej rovnou zakoupit a spolu se sklenkami vzít do sálu ;) A ještě jeden filmový tip na závěr. Premiere Cinemas v Šantovce zve ve 20:00 na celovečerní snímek Pašerák s Clintem Eastwoodem v hlavní roli. Ten se coby Earl Stone nevědomky zaplete s mexickým drogovým kartelem..

Pěkné pondělí!