Reklama

Pondělí 1. června 2020, svátek má Laura, venku je 9.8 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: Kupec benátský, Opuštěná společnost, Gedeonův uzel i demonstrace

Tipy a názory

11.6.2019

Lenka Šimková

Červen je v plném proudu a co všechno nabídne úterý? Podívejte se společně s námi ;-) Zajít můžete na přednášky, výstavy, zajímavé filmy i do divadla. Stačí si jen vybrat..

KAM ZAJÍT?

09:30 / Cesta k životní rovnováze / Centrum pohybu
10:00 a 16:00 / Třesky plesky, hromy, blesky / Muzeum umění
17:00 / Václav Cigler, Michal Motyčka: Dialog 20 let spolupráce / Mozarteum
17:30 / Klimt & Schiele: Erós a Psyché / kino Metropol
18:30 / Pozvání na skleničku – Osobnosti Olomouckého kraje / Muzeum umění
19:00 / LINE DANCE TANČÍRNA / Centrum pohybu
19:00 / Kupec benátský / Moravské divadlo
19:00 / Gedeonův uzel / Divadlo na Šantovce
20:00 / Opuštěná společnost / Divadlo na cucky
20:00 / Van Gogh: O obilných polích a oblačném nebi / kino Metropol
21:30 / FILM - Je třeba zabít Sekala / Letní kino - Klid v ruchu

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

18:30 / Olomouc jde znovu - Máme toho dost! / Horní náměstí

V úterý 11. června se po celé republice uskuteční další demonstrace na podporu nezávislé justice. V Olomouci je sraz pochodu v 17:00 na Žižkově náměstí u sochy TGM, kolem 18:00 bude před Okresním soudem vzdána pocta české justici a kolem 18:30 se dojde na Horní náměstí, kde se bude konat Hlavní shromáždění. Připojit se je možno kdykoli v průběhu demonstrace.

Narozeniny dnes slaví herec Petr Kostka (*1938), britský herec Hugh Laurie (*1959) a americký herec Shia LaBeouf (*1986)

Svátek má Bruno

Muzeum umění si na dnešní den připravilo zajímavou akci pro nejmenší. V 10:00 a v 16:00 tady proběhne červnový workshop pro děti od 2 do 6 let v doprovodu dospělé osoby s názvem Co umění umí - Třesky plesky, hromy, blesky. V 17:00 pak můžete zajít do Mozartea na přednášku Jany Šindelové, která formou obrazového diskursu interpretuje společné projekty Václava Ciglera a Michala Motyčky z let 1999 – 2019. V 17:30 pak uvidíte v kině Metropol zajímavý snímek Klimt & Schiele: Erós a Psyché, který vypráví obrovském talentu, snech, ale i skandálech a posedlostech dvou proslulých malířů Gustava Klimta a Egona Schieleho. Oba dva jsou synonymem "zlaté éry" Vídně a oba dva způsobili ve výtvarném světě revoluci. Vstupné je 100 korun a lístky seženete tady. A o hodinu později můžete přijmout Pozvání na skleničku s osobností Olomouckého kraje. Hostem je tentokrát Miroslav Charouz, koordinátor BESIP pro Olomoucký kraj. 

A pokud máte chuť zajít večer do divadla, tak doporučujeme třeba repertoárovou novinku v Moravském divadle. To v 19:00 uvede slavnou divadelní hru Williama Shakespeara Kupec benátský a vstupenky ještě seženete tady. Divadlo na cucky uvede ve stejný čas divadelní adaptaci knižního bestselleru Erika Taberyho Opuštěná společnost. Místa si rezervujte tady. A do Divadla na Šantovce můžete zajít na Gedeonův uzel - emotivní hru o lásce, mateřství a genialitě, která mnohdy bývá přítěží. V hlavních rolích Vilma Cibulková a Alžbeta Stanková a lístky koupíte tady. A protože je úterý, tak nebude chybět ani večerní projekce v Letním kině! Tentokrát půjde o české drama Je třeba zabít Sekala a začátek promítání je plánován na 21:30, ale může se mírně zpozdit z důvodu čekání na nezbytné setmění.

Krásné úterý!