Dnešek: MEET UP, Frances Ha i Rodinná slavnost

Tipy a názory

26.9.2017

Autor: Barbora Mrkvová

Máme tady úterý. Co se dnes chystá? Na to se podívejte společně s námi. Málo toho rozhodně nebude...

Frances Ha I Blues Bar Garch Frances Ha I Blues Bar Garch

Co se dnes chystá?

16:00 / MEET UP / Areál VŠ kolejí
18:00 / Tomáš Krajča: Camino Portugues očima poutníka přírodovědce / Divadlo hudby
19:00 / Thomas Vinterberg, Mogens Rukov: Rodinná slavnost / Moravské divadlo
19:30 / Lev Nikolajevič Tolstoj: Anna Karenina / Divadlo Tramtarie
20:00 / ROBERT KUŚMIERSKI (PL) SAMOSTATNÝ AKORDEONOVÝ RECITÁL / U-klub
20:30 / Frances Ha / Blues Bar Garch

Univerzita Palackého vítá své studenty v novém akademickém roce! Přijďte oslavit začátek zimního semestru a zároveň poznat, co vše Olomouc mimo studia nabízí. Seznamte se s činností univerzitních spolků, zadarmo si vybavte své studentské bydlení ve Freeshop UP a užijte si bohatý hudební, filmový i divadelní program. MEET UP proběhne od 16:00 v areálu kolejí a menz v blízkosti Kolejí Bedřicha Václavka.

Pěší poutě do Santiago de Compostela se ročně účastní tisíce lidí. Mnoho těchto poutníků pochází i z České republiky a mnohdy se mezi nimi objeví i nějaký ten student z Olomouce. Jenže málokterý poutník už kromě duchovna vnímá na pouti i přírodu, a to ne jen obdivováním jejích krás, ale zkoumavým okem přírodovědce. Tomáš Krajča absolvoval svou pouť na přelomu května a června a dnes večer o ni promluví v Divadle hudby. Od šesti hodin. 

V roce 1998 získal na filmovém festivalu v Cannes Zvláštní cenu poroty jeden velmi zvláštní film natočený podle skutečné události. Ten samý snímek byl pak nominován i na Zlatý globus a z jeho tvůrce Thomase Vinterberga se vyklubal mimořádný talent evropské kinematografie. Film se jmenoval Rodinná slavnost a byl natočen podle zásad uměleckého manifestu Dogma95, který formuloval právě Vinterberg společně s Larsem von Trierem. Jeho zhruba dvouhodinovou divadelní adaptaci budete mít možnost zhlédnout dnes večer v Moravském divadle. 

Autorská divadelní adaptace jednoho z nejslavnějších děl světové literatury, klasického ruského románu Lva Nikolajeviče Tolstého Anna Karenina, na prknech Divadla Tramtarie! Strhující příběh ženy, volící mezi poklidným manželským životem a osudovým vzplanutím k vášnivému milenci, v novém, moderním zpracování. Hraje se od devatenácti hodin a vstupenka stojí 250 korun. 

Frances je sedmadvacet a obývá s přítelkyní Sophií byt v Brooklynu. Zabývá se tancem, její ambice i sny jsou však nejasné nejen pro její okolí, ale i pro ni samotnou. Neznamená to však, že je nešťastná a že ztratila naději... Filmové promítání Frances Ha v Blues Baru Garch již od půl deváté. 

Recitál brilantního polského akordeonisty Roberta Kuśmierského, který dlouhodobě na koncertech doprovází českého písničkáře Jaromíra Nohavicu, si nenechte ujít v U-klubu. Zazní v něm směsice klasických i vážných jazzových standardů a varšavských kupletů. Předprodeje vstupenek na www.ticketstream.cz a www.smsticket.cz.

Barbora Mrkvová

Reklama

KAMENNÉ KOBERCEa BETON design OLOMOUC

Katalog firem » Obchod » Přírodní a umělý kámen

Showroom Kamenné koberce Olomouc, na ulici Sladkovského 160/53(stavebniny Balus Holice), Vás srdečně zve k prohlídce a výběru naších přírodních a mramorových produktů.
Prodej a realizace podlah interiér a exteriér, terasy, okolo bazénu, chodníky, příjezdové cesty, jako jediní máme nový i stěnový systém pro realizaci schodů bez bedněni, realizace i mezi kuchyňskou linkou, sprchově kouty, stěny.

NOVĚ JSME PRO VÁS PŘIPRAVILI REALIZACI KREATIVNÍCH POVRCHŮ POHLEDOVÉHO BETONU A SKULPTUÁRNÍCH STĚREK, BENÁTSKÝCH ŠTUKŮ Z MATERIÁLU ISTINTO ITÁLIE. BETON - design