Reklama

Úterý 25. června 2019, svátek má Ivan, venku je 17.4 °C

Dnešek: Glenn Miller Orchestra, Madeira a Azorské ostrovy, bruslení i zahájení sezony v Divadle na cucky

Tipy a názory

10.1.2019

Lenka Šimková

Týden se pomalu chýlí ke konci. Co nabídne čtvrtek v Olomouci? No, málo toho nebude. Na své si přijdou jak hudební fandové, tak také milovníci divadla, filmu a cestovatelských přednášek. A v nabídce je toho ještě víc :)

KAM ZAJÍT?

16:00 / Staré kultury na americkém kontinentu / Knihovna města Olomouce
18:00 / Patrik Dekan - Madeira a Azorské ostrovy / kino Metropol
19:00 / 1993 / Divadlo na cucky
19:00 / Glenn Miller Orchestra / Výstaviště Flora
19:15 / Veřejné bruslení / zimní stadion
20:00 / Four Fists / Astronautalis + P.O.S / Jazz Tibet Club
20:30 / Cena za štěstí / kino Metropol

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

Narozeniny dnes slaví čeští herci Tomáš Töpfer (*1951) a Jan Hraběta (*1940), a člen skupiny Arakain Zdeněk Kub (*1964).

Svátek má Břetislav

Knihovna města Olomouce dnes zahajuje pokračování kulturně vzdělávacích cyklů besed pro veřejnost. V 16:00 můžete zajít na přednášku na téma Staré kultury na americkém kontinentu a dozvíte se zajímavosti o stavitelském umění Mayů a Aztéků. V 18:00 proběhne v kině Metropol další cestovatelská přednáška Patrika Dekana, který tentokrát přenese posluchače na malebné Azorské souostroví a také na Madeiru. Vstupné je 120 korun a lístky si můžete koupit i tady. V pavilonu A na Výstavišti Flora si od 19:00 můžete vychutnat nejslavnější swingový orchestr na světě - legendární Glenn Miller Orchestra. Nebudou chybět známé skladby In The Mood nebo Moonlight Serenade, ale čeká vás také speciální překvapení - pár melodií připravených speciálně pro Českou republiku! Vstupenky ještě jsou a koupit je můžete tady nebo na pokladně správní budovy na adrese Wolkerova 17.

Inscenace 1993

Foto: Divadlo na cucky

Divadlo na cucky dnes zahajuje letošní sezónu. Co si myslí mladí lidé o rozpadu Československa? Na to se budou snažit odpovědět dva čeští a dva slovenští herci v koprodukční inscenaci Divadla na cucky a bratislavského Divadla DPM. S humorem, ironií a snahou lépe se poznat. Autentická výpověď o časech ne tak moc vzdálených s názvem 1993 začne už v 19:00. Pokud si chcete trošku protáhnout tělo, tak zajděte na zimní stadion, kde bude od 19:15 probíhat bruslení veřejnosti. Jednotné vstupné je 40 korun a brusle se nepůjčují. V Jazz Tibet Clubu vystoupí ve 20:00 hip-hopové duo Four Fists, které tvoří Astronautalis a Stef Alexander neboli P.O.S. Vstupenky za 350 korun koupíte na místě. A pokud máte chuť na film, tak zajděte na Cestu za štěstím. Obyčejné lidské štěstí může mít mnoho podob. Někdy jasných, někdy nečekaných. Kde ho hledat a co mu obětovat? To zjistíte ve 20:30 v kině Metropol.

Krásný čtvrtek!