Dnešek: Fat Cabaret, Na stojáka, Ryba ve čtyřech i derniéra Mamzelle Nitouche - OLOMOUC.CZ
Reklama

Neděle 11. května 2025, svátek má Svatava, venku je 9.4 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: Fat Cabaret, Na stojáka, Ryba ve čtyřech i derniéra Mamzelle Nitouche

Tipy a názory

19.6.2023

Lenka Šťastná

Víkend utekl jako voda a před námi je opět pondělí. Podívejte se, co přinese začátek pracovního týdne v Olomouci..

Kam zajít?

19:00 / Ryba ve čtyřech / Moravské divadlo
19:00 / Fat cabaret: lásky, strach a zen nekonfekčních žen / Divadlo Tramtarie
19:00 / Na Stojáka / Divadlo na Šantovce
19:30 / Mamzelle Nitouche / Smetanovy sady

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí →

Pondělní večer nabídne pořádnou dávku divadelních představení. V 19 hodin tak můžete zajít třeba do Moravského divadla na černou komedii Ryba ve čtyřech. Herečky Ivana Plíhalová, Naděžda Chroboková-Tomicová, Vlasta Hartlová a herec Václav Bahník v minulém roce oslavili kulatá výročí na jevišti Moravského divadla. Zároveň všichni v nedávné době oslavili, či teprve oslaví významná životní jubilea. A černá komedie o starém sluhovi pracujícím u třech neprovdaných sester je skvělou příležitostí, jak jim poblahopřát!

Divadlo Tramtarie vás ve stejný čas vezme na dobrodružnou a krutě vtipnou plavbu na vlnách nekonečných diet, nesplněných novoročních předsevzetí, módních trendů i mindráků z hodin tělocviku. To je představení Fat cabaret: lásky, strach a zen nekonfekčních žen a dokonce ještě na představní zbývají poslední vstupenky, což se většinou nestává, tak neváhejte. ;)

Divadlo na Šantovce pak rovněž v 19 hodin zve na stand up show Na stojáka. Vystoupí Karel Hynek, Adéla Elbel a Zbyněk Vičar. Akce je pořádána pro Nadační Fond Dětem a výtěžek půjde na podporu léčby onkologicky nebo jinak závažně nemocných dětí.

A ještě jednu pozvánku na inscenaci Moravského divadla tu máme. Ve Smetanových sadech v blízkosti sbírkových skleníků pokračuje open-air festival Moravské divadelní léto a dnes od 19:30 se můžete těšit na derniéru Mamzelle Nitouche. Opereta, zčásti inspirována životem samotného autora, s nekompromisní dávkou nadsázky, parodie a nadhledu vykresluje zákulisí třech zcela rozdílných prostředí, jakými jsou klášter, divadlo a kasárna, ve kterých se hlavní postavy Célestin alias Floridor a schovanka kláštera Denisa de Flavigny pohybují s mimořádným talentem zkomplikovat již tak nepřehlednou situaci. 

Hezké pondělí!

Autor článkuLenka Šťastnástastna@olomouc.cz

Lenka Šťastná