Reklama

Čtvrtek 3. prosince 2020, svátek má Svatoslav, venku je -1.2 °C

Dnešek: Dušičky, Nedotknutelní i POD Dance Project

Tipy a názory

2.11.2020

Lenka Šimková

Dušičky jsou dnem, kdy vzpomínáme na naše blízké. Z nostalgické nálady nám pak může pomoci několik online akcí, které se dnes večer chystají. Podívejte si, čím si můžete večer zlepšit náladu... ;-)

Narozeniny dnes slaví režisér Vladimír Michálek (*1956) a americký herec David Schwimmer (*1966).

Svátek má Tobiáš

Každým rokem zamíří počátkem listopadu na hřbitovy velké množství lidí, aby zavzpomínali na své blízké, ozdobili jejich hroby květinami a zapálili svíčky. I když se dá předpokládat, že většina to stihla již o uplynulém víkendu, stejně musíme počítat se zvýšenou koncentrací osob v okolí hřbitovů i dnes. Dejte si proto pozor na sváteční řidiče a pokud se vydáte zapálit svíčku na hřbitov, tak nenechávejte v autě žádné cennosti. Přesně na to čekají zloději...

Dnešní večer si pak můžete zpříjemnit třeba živým přenosem z Moravského divadla. Od 18 hodin se tak dozvíte, co všechno může znamenat pojem "Nedotknutelní". Díky prof. Dušanu Lužnému se dozvíte něco o indické kastě "nedotknutelní", Jan Šprynar Vám přiblíží práci zdravotního klauna, svými medailemi Vás ohromí handicapovaný sportovec Stanislav Náčin, a o tom jaké to je, vžít se do role kvadruplegika, vám bude vyprávět herec Lukáš Červenka, který ztvárnil Phillipa Pozzo di Borgo, jehož nelehký životní příběh je hlavním motivem nejnovější činoherní inscenace Moravského divadla Nedotknutelní.

Divadlo na cucky pak na dnešních 19 hodin chystá online taneční představení POD Dance Project: Meet you. The POD Dance Project je formace založená dvojicí bratrů v roce 2016. Ve své práci se snaží propojit experimentální formy jako performance, média, nebo technologie. Akci i podrobnější informace naleznete na webových stránkách, popřípadě na stránkách Facebooku.

A nezapomeňte ani na rozsáhlý online archiv Divadla Tramtarie. ;-)

Hezké pondělí!