Reklama

Neděle 23. února 2020, svátek má Svatopluk, venku je 8.1 °C

Dnešek: Divoké historky, 30 let svobody i English Stand Up Comedy

Tipy a názory

5.11.2019

Lenka Šimková

Před námi je úterý! A co všechno se dnes bude dít? Na to se podívejte v našem pravidelném přehledu.. ;-)

KAM ZAJÍT?

14:00 / Na kole bezpečně / Centrum Semafor
16:00 a 19:00 / Zůstane to mezi námi s E. Holubovou a B. Kleplem / kino Metropol
17:30 / Píseň noci / Moravská filharmonie, Mozartův sál
17:30 / 30 let svobody! A jak dál? / Pevnost poznání
19:00 / Divoké historky / Divadlo Tramtarie
19:00 / Giselle / Moravské divadlo
19:00 / English Stand Up Comedy / Divadlo na cucky
20:00 / Kurz srovnávací filozofie a psychologie Východu a Západu / Nová Akropolis
20:00 / Koncert Letní kapely Jaromíra Švejdíka / Jazz Tibet Club

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

Narozeniny dnes slaví český geolog, klimatolog, spisovatel, filosof, překladatel a popularizátor vědy Václav Cílek (*1955), kanadský hudebník Bryan Adams (*1959) a americký herec Sam Rockwell (*1968).

Svátek má Miriam

Centrum Semafor láká od 14:00 na další z oblíbených dopravních kurzu, který je tentokrát zaměřen na cyklisty všech věkových kategorií. Kurz Na kole bezpečně! probíhá každé pracovní úterý od 14 do 16 hodin a je zdarma. To Moravská filharmonie láká v 17:30 na novinku z letošní sezony, kterou jsou koncerty pro nadcházející rodiče. Ty probíhají v komorním prostředí Mozartova sálu a tentokrát se můžete těšit na Píseň noci. Vstupenky pořídíte tady. Ve stejný čas proběhne v Pevnosti poznání speciální besedu ke 30. výročí sametové revoluce, kterou připravuje Univerzita Palackého ve spolupráci s Univerzitou Karlovou. Debaty se zúčastní mj. rektor UP Jaroslav Miller, rektor UK Tomáš Zima, bývalý premiér ČR Vladimír Špidla, bývalý europoslanec Pavel Telička, předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský či novináři Jindřich Šídlo a Nora Fridrichová. Akce je volně přístupná veřejnosti.

Pokud máte chuť zajít do divadla, můžete zkusit od 19:00 třeba Divoké historky v Tramtarii. Vstupenky, na šest minipříběhů ze života úplně normálních lidí, kterým jednoho krásného dne úplně normálně ruply nervy, koupíte tady. Moravské divadlo pak ve stejný čas nabídne balet o kontrastu dvou světů s názvem Giselle. Vstupenky pořídíte tady. A v Divadle na cucky vás od 19:00 čeká pravidelná Stand Up Comedy v anglickém jazyce. Místa si rezervujte tady.

Pokud se zabýváte filozofií, nebo vás trápí některé otázky ohledně naší existence, tak by vám neměla uniknout úvodní přednáška Kurzu srovnávací filozofie a psychologie Východu a Západu, kterou pořádá od 20:00 Nová Akropolis. A jestli dáte přednost hudebnímu večeru, tak zajděte do Jazz Tibet Cubu, kde od 20:00 vystoupí Letní kapela Jaromíra Švejdíka. Vstupenky v předprodeji pořídíte za 250 korun, na místě budou o 50 korun dražší.

Hezké úterý!