Reklama

Pondělí 27. května 2019, svátek má Valdemar, venku je 23.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: Den lidí bez domova, Caveman, Gatsby i bruslení

Tipy a názory

10.10.2018

Autor: Zuzana Doleželová

Jsme v polovině týdne! Středa slibuje nejen spoustu kulturních akcí, ale také jednu charitativní. A na té se můžete potkat i s námi, protože dobrým věcem my fandíme...

Přijďte si dát polévku za 50 korun a udělat dobrý skutek. Kromě fajn pocitu si odnesete také krásnou keramickou misku. Těšíme se na vás od 11:00. ;)

10. října slaví svátek všechny Mariny a Maríny. Pokud znáte nositelku tohoto krásného, původem latinského jména označujícího milovnici moře, nezapomeňte jí popřát vše nejlepší! :)

Od 11:00 do13:30 bude před radnicí již počtvrté probíhat akce Dobrého místa pro život, která nese název Den lidí bez domova. Z rukou známých osobností, novinářů, zástupců firem či hokejistů HC Olomouc nebo fotbalistů Sigma Olomouc si lidé budou moci za symbolických 50 korun zakoupit polévku dle výběru v barevné keramické misce, kterou vyráběli zaměstnanci se zrakovým postižením Ergones TyfloCentra Olomouc, o.p.s. Do akce se zapojily firmy Farmak gastro s tradiční gulášovou polévkou, Lobster s kulajdou, M Trojka se zelňačkou a Restaurace Na Letné uvaří boršč. Výtěžek poputuje na Domov sv. Anežky Charity Olomouc. A naše redakce bude opět u toho - koupit polévku od nás a popovídat si s námi můžete už v 11:00. V rámci této akce je možné na náměstí nosit také luštěniny, konzervy a základní hygienické potřeby, které rovněž poputují olomoucké Charitě.

V 17:00 se v Mozarteu uskuteční přednáška v rámci Dnů židovské kultury. Bude věnována pěti posledním letům Engelmannova života v Olomouci (1929–1934). Po stručné rekapitulaci jeho architektonického díla se pozornost přesune k některým málo známým pracím pro haličský Stanislawów nebo třeba k jedné olomoucké dosud neznámé stavbě... Vstup je volný. 

Vlastivědná společnost muzejní v Olomouci pořádá v Radeckého sále v 17:00 přednášku Minulost našich větrných mlýnů. Přednášet bude Jan Drábek.

Rušno bude i v Divadle na cucky. Hosty dnešních Oživlých textů budou od 19:00 šéfredaktorka kulturního magazínu Artikl Bára Alex Kašparová a básník David Voda. Vstup zdarma.

Muži jsou lovci a ženy sběračky. Když se nad tím zamyslíte, platí to fakt doslova. Ve všech možných situacích. Třeba když jde muž a žena nakupovat: on proletí obchod a uloví si svůj kousek, zatímco ona chodí, prohlíží, zkouší... A sbírá. A přemýšleli jste někdy nad tím, jaké místnosti v bytě či domě skutečně "ovládají" ženy, a kde jsou "doma" muži? Málokterý autor se může pochlubit takovým úspěchem, jaký si vysloužil Rob Becker s Cavemanem. A právě tuhle one man show si budete moci vychutnat v kině Metropol v 19:00. Doporučujeme! (Krátce po půlnoci ještě zbývalo pár volných míst, pozn. red.)

Skvělá podívaná vás také čeká v Divadle Tramtarie - ostatně jako obvykle. Na programu je v 19:00 Velký Gatsby. Ale pokud nemáte lístky, máte smůlu - je vyprodáno. Snad příště. Je lepší sledovat web a vstupenky na představení si pořizovat s předstihem.

Pokud byste toužili po trochu "chladnějším" zážitku, zajděte si od 19:15 zabruslit na zimní stadion. Jednotné vstupné je 40 korun a vezměte si vlastní brusle, ty na zimním stadionu nepůjčují. 

A ve středu večer nás čeká také jeden trojkoncert. V areálu Letního kina Olomouc přímo v hospůdce zahrají od 19:30 kapely Trigal (Argentina), Laconic Zero (Norsko) a Samčo, brat dážďoviek (Slovensko).

Veškeré akce, které se dnes konají, naleznete v našem Kalendáři.

Hezkou středu a těšíme se na vás u dobré polévky! ;)

Autor článkuZuzana Doleželovádolezelova@olomouc.cz

Zuzana Doleželová
Reklama

DOMINO BAR

Katalog firem » Zábava, volný čas » Kluby

Příjemné posezení v klasické hospůdce s klimatizací se širokým sortimentem vín. Polední menu nabízíme za lidovou cenu 69 Kč a po celý den studenou kuchyni. K dispozici je přístupný inter...