Reklama

Čtvrtek 27. června 2019, svátek má Ladislav, venku je 24 °C

Dnešek: Cirkus Rwanda, Retrokino i novinka divadla Tramtarie Prostři mě!

Tipy a názory

9.1.2019

Lenka Šimková

Polovina týdne je tady. Co všechno se dnes bude dít v Olomouci? Můžete zajít na unikátní dokument o spolupráci pražského cirkusu a akrobatů z Rwandy, Tramtarie uvede repertoárovou novinku Prostři mě! a na programu je toho mnohem víc. Podívejte se..

KAM ZAJÍT?

17:30 / Cirkus Rwanda / kino Metropol
19:00 / Prostři mě! / Divadlo Tramtarie
19:00 / Don Pasquale / Moravské divadlo
20:00 / RetroKino: Spalovač mrtvol / kino Metropol
20:00 / MELDA & SPOL. / Český rozhlas Olomouc

Veškeré akce, které se dnes konají, naleznete v našem Kalendáři akcí.

Narozeniny dnes slaví Kate, vévodkyně z Cambridge (*1982), herečka Jana Nagyová alias Arabela (*1959), zpěvačka Lara Fabian (*1970) a herec Radim Fiala (*1971). Připomínáme si též 129. výročí narození jednoho z nejvýznamnějších českých spisovatelů Karla Čapka.

Svátek má Vladan

Kino Metropol dnes od 17:30 uvede unikátní dokument Cirkus Rwanda o spolupráci a přátelství pražského cirkusového souboru La Putyka a afrických akrobatů ze Rwandy. Budete sledovat cestu principála pražského cirkusu, který se vypravil do daleké Rwandy za místními akrobaty. V průběhu snímku se setkáte nejen s nimi, ale dozvíte se i něco ze života ve Rwandě. Za vstupenku zaplatíte 130 korun a koupit ji můžete tady. Pokud máte chuť dnešní večer strávit v divadle, tak si v 19:00 zajděte do Moravského divadla na komickou operu Don Pasquale. Jejím základním motivem jsou trable, které postihnou letitého starého mládence, pokud se chce oženit s mladou dívčinou...

Divadlo Tramtarie v 19:00 uvede repertoárovou novinku Prostři mě!. Nejmenovaná televize uvádí v premiéře 35. řadu oblíbené reality-show, jejíž soutěžící jsou na tři měsíce zavřeni v domě plném skrytých kamer. Hra o jeden milion korun plná strategií, intrik a obnažených emocí právě začíná a vy můžete být u toho. Bohužel je dnešní premiéra již vyprodaná, ale vstupenky seženete na některou z repríz :) 

Pokud si chcete zavzpomínat na Rudolfa Hrušínského v roli pana Kopfrkingla, tak se vypravte ve 20:00 na Retrokino do Metropolu. Vstupenky na Spalovače mrtvol koupíte za 85 korun i tady. A pokud máte chuť na trochu muziky, tak ve stejný čas vystoupí ve Velkém sále Českého rozhlasu Olomouc folkové duo Melda & spol. tvořené Petrem Meluzínem a Milanem Novotným. Vstupné je 50 korun.

Užijte si středu!