Reklama

Sobota 19. října 2019, svátek má Michaela, venku je 10 °C

Dnešek: Barokní slavnosti, Diego Maradona i Frodova výprava do Mordoru

Tipy a názory

8.7.2019

Lenka Šimková

Prodloužený víkend je za námi a my se opět můžeme vrhnout do víru pracovních povinností. Kde všude si můžete start do nového týdne zpříjemnit? Poradíme vám! Podívejte se s námi, co se dnes chystá a na co se můžete těšit..

Narozeniny dnes slaví český zpěvák Petr Kotvald (*1959), česká herečka Tereza Bebarová (*1975), Česká Miss 2007 Lucie Hadašová (*1986) a Joan Osborne, americká písničkářka (*1962).

Svátek má Nora

Dnešní den můžete začít třeba šálkem skvělé kávy! Naše Café na Dolním náměstí dnes otevírá po dovolené a částečné renovaci, takže se můžete přijít podívat, co se v kavárně změnilo, dát si skvělou kávu a třeba i nějaký dortík - musíme doporučit, že ty tady mají opravdu lahodné! ;-)

Jestli jste doma s dětmi, tak je můžete vzít na zajímavý program do Knihovny města Olomouce. V čítárně na náměstí Republiky vás čeká vstup do Středozemě, kde na všechny od 9 do 99 let čekají úkoly, které prověří nejen statečnost a vytrvalost, ale i důvtip, který bude zapotřebí při překonávání překážek. Frodova velká prázdninová výprava do Mordoru probíhá po celé prázdniny a v pátek 30. srpna proběhne slosování, kdy na tři nejstatečnější hrdiny čekají zajímavé ceny. Jaké další prázdninové hry pro děti Knihovna chystá, se dozvíte tady →

Také dnešním dnem pokračují Olomoucké barokní slavnosti a od 19:00 tak máte možnost zajít na novodobou premiéru serenaty Il tribunale di Giove. Ta se uskuteční v Uměleckém centru Univerzity Palackého a nebude chybět doprovodný program, který od 18:30 zahrnuje welcome drink v podobě výběrových vín, prohlídku kaple Božího Těla, doprovodnou výstavu s tématikou barokních ohňostrojů a spoustu dalšího. Vstupenky v předprodeji seženete zde, na místě budou k dostání také, ale za výrazně vyšší cenu.

A milovníkům kultury a filmovým fanouškům zajisté neuniklo, že o víkendu došlo k ukončení 54. mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Kino Metropol tak nezahálí a v rámci projektu Vary ve Vašem kině vám na plátno přinese ve 20:00 snímek Diego Maradona. Ten přináší unikátní vhled do soukromí Diega, milujícího i chybujícího člověka, který svou lidskost většinu života schovával. Strhující portrét jedné z nejslavnějších a nejvíce kontroverzních osobností vůbec poskládal držitel Oscara Asif Kapadia z více než 500 hodin záběrů z Maradonova soukromého archivu. Vstupenky za 100 korun koupíte tady →

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

Hezké pondělí!