Reklama

Středa 8. července 2020, svátek má Nora, venku je 12.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: Apollo 11, výstavy i Jízda v Letním kině

Tipy a názory

6.8.2019

Lenka Šimková

Krásné úterý! Co se dnes bude dít? Je vidět, že prázdniny jsou v plném proudu, ale i tak pro vás máme pár tipů, kam se vydat...

Narozeniny dnes slaví herečka a zpěvačka Hana Holišová (*1980), zpěvák skupiny Rybičky 48 Jakub Ryba (*1984) i britská zpěvačka a někdejší Spice Girls Geri Halliwell (*1972).

Svátek má Oldřiška

Pokud se toužíte vydat za kulturou, v našem Kalendáři akcí najdete veškeré výstavy, které se aktuálně ve městě konají. Doporučujeme například výstav olomouckých pohlednic z přelomu 19. a 20. století Pozdravy ze starých časů, nebo výstavu připomínající 150 let tradice výroby čerpadel Sigma. Obě expozice naleznete ve Vlastivědném muzeu Olomouc. Navštívit můžete také výstavu Za chrám, město a vlast v Arcidiecézním muzeu.

Už v 17:30 můžete zajít na zajímavý dokumentární snímek Apollo 11, který uvede kino Metropol. Film vás vrátí o půl století zpět v čase, konkrétně do července 1969, kdy vyvrcholilo nejsledovanější vesmírné dobrodružství své doby. Padesát let po panenském přistání na Měsíci se pootevřely bohaté archivy NASA, aby o proslulé cestě vydaly v ohromující audiovizuální kvalitě dosud nezveřejněný materiál. Vstupenky za 130 korun koupíte v pokladně kina nebo online.

A protože je úterý, tak nepřijdete ani o pravidelnou filmovou projekci v Letním kině. Svobodný film o dvou chlapcích, jedné dívce, zeleném kabrioletu a horkých letních hrách. Přesně taková bude Jízda! Za vstup zaplatíte 100 korun, začátek promítání je plánován na 21:15, ale může se mírně zpozdit z důvodu čekání na nezbytné setmění.

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

Hezké úterý!