Reklama

Neděle 3. prosince 2023, svátek má Svatoslav, venku je -3.9 °C

Dnešek: Divadelní nadílka i Kittchen v Jazz Tibet clubu

DNEŠEK

21.9.2023

Jan Procházka

Je tu čtvrtek. Jaký bude?

18:00 / Benefiční křest kalendáře Klokánek 2024 / Gardenpark
18:00 / Karel Malich: Od tenkrát to teď tenkrát / Muzeum umění
18:30 / Pravidla úklidu / Divadlo na cucky
19:00 / Smrt jim sluší / Divadlo Tramtarie
19:00 / Hello, Dolly! / Moravské divadlo
19:00 / Idylické souznění klavíru a trubky / Reduta
19:00 / Jakub Sedlák / Olodvorek
19:00 / Teror / Vědecká knihovna
20:00 / Kittchen / Jazz Tibet Club

Čtvrteční večer můžete strávit na některém z divadelních představení. Tramtarie uvede inscenaci Smrt jim sluší. Něžněkrutá komedie vyprávějící bláznivé eskapády aktérů jednoho milostného trojúhelníku, na jejichž vztahové šarvátky nebyl jeden lidský život dostatečně dlouhý, je volně inspirovaná kultovním filmem Roberta Zemeckise.

Divadlo na cucky uvede autorskou inscenace Pravidla úklidu o práci v domácnostech, práci na černo, péči a rodičovství na dálku vycházející z dokumentárních rozhovorů s ženami pracujícími v České republice v těch nejmizerněji placených profesích.

A Moravské divadlo vás vezme do Vědecké knihovny na komorní drama Teror. Hrdina nebo zločinec? Pilot, který sestřelil dopravní letadlo plné lidí, jež teroristé chtěli použít jako zbraň a zasáhnout jim stadion s desítkami tisíc diváků, čelí obžalobě. A v porotě je celé publikum!

V Jazz Tibet Clubu se dnes odehraje výjimečný koncert maskovaného hudebníka, který si říká Kittchen. Spolu s kapelou představí písně ze čtyř alb, které pod kuchařskou maskou vydal Jakub Könik, jinak stojící třeba za projektem Zvíře jménem podzim či kapelou Obří broskev. Koncert navíc podtrhnou strhující projekce výtvarnice Lindy Arbanové.

Mějte krásný den!