Reklama

Neděle 3. července 2022, svátek má Radomír, venku je 14.1 °C

Dnešek: Otisky, Zlatá pláž i festival pro těhotné

DNEŠEK

22.6.2022

Jan Procházka

Je tu středa. Jaká bude?

10:00 / TěhuDay 2022 / Galerie Šantovka
16:00 / Pavel Krásenský - Makrofotografie hmyzu / Vlastivědné muzeum
16:30 / Kinderklub im park / Čechovy sady
18:00/ Mark Ther: Komentovaná prohlídka / Telegraph
19:00 / Otisky / Divadlo na cucky
19:30 / Zlatá pláž / Výstaviště Flora
20:00 / Blanka Šrůmová, Jan Sahara Hedl a Něžná noc / Bounty Rock Cafe

Narozeniny dnes slaví podnikatel Václav Fischer (*1954), spisovatelka Irena Fuchsová (*1950), režisérka Helena Třeštíková (*1949), dirigent Libor Pešek (*1933), spisovatel Dan Brown (*1964) a herečka Meryl Streep (*1949).

Svátek má Pavla

"Může ošklivý člověk beze škol dosáhnout životního štěstí? Říká se, že kdo se snaží, dosáhne, čeho chce; ale proč se snažit, když to nikdo neocení? Mladý kluk, kterému se podle jeho vzhledu přezdívá Zombík, dostane šanci, leč promění se v monstrum, které nejenže pokouše ruku, která ho krmí, ale ještě tou rukou všem nafackuje..." Tak zní anotace komedie Divadla Na zábradlí Zlatá pláž, které si dnes večer můžete vychutnat pod širým nebem ve Smetanových sadech. Mimochodem, jedná se o derniéru! Na jevišti se představí Jiří Černý, Jiří Vyorálek, Barbora Bočková, Jana Plodková, Petr Čtvrtníček a Kateřina Císařová.

Jste těhotná? Pak by vás určitě mohl zaujmout program, který na dnešní den přichystala Galerie Šantovka.  "Ráda byste o svém těhotenství a porodu věděla úplně všechno? Být mámou je něco úplně nové? Poskytneme vám důležité rady, informace a tipy na prověřené značky, novinky, přednášky a workshopy v oblasti gynekologie a porodnictví," slibují pořadatelé.

Hledání stop, které v našem městě zůstávají po více či méně vzdálených událostech. Jaká byla vaše první role? Jakou roli hrajete v Olomouci? Jakou roli ve vašem životě hraje Olomouc? Jaký jste po sobě zanechali v Olomouci otisk? Na to se ptá inscenace Otisky Ivany Plíhalové, herečky, která se sice narodila a vyrůstala v Brně, ale hned po škole dostala v Olomouci své první divadelní angažmá a žije a pracuje tu dodnes; a Viktora Zavadila, herce, který vyrůstal v Olomouci, pak odešel studovat herectví do jiného města. Představení v režii Štěpána Gajdoše dnes večer v Divadle na cucky.

Mějte krásný den!