Reklama

Neděle 3. července 2022, svátek má Radomír, venku je 14.3 °C

Dnešek: Slunovrat, Tři Mušketýři i Lov na losa

DNEŠEK

21.6.2022

Jan Procházka

Je tu úterý. Jaké bude?

19:00 / Orfeus v podsvětí / Moravské divadlo
19:00 / HangOver / Olodvorek
19:00 / Tři mušketýři / Korunní pevnůstka
19:30 / Lov na losa / Výstaviště Flora
21:21 / Slunovrat / Letní kino Olomouc

Narozeniny dnes slaví spisovatel Jan Němec (*1981), hudebník Jan P. Muchow (*1971), herec Václav Kopta (*1965), herečka Miriam Chytilová (*1965), Jan Rejžek (*1954), hudebník Daniel Fikejz (*1954), princ William, vévoda z Cambridge (*1982), slovenská prezidentka Zuzana Čaputová (*1973) a spisovatel Andrzej Sapkowski (*1948).

Svátek mají Alois a Aloisie

Midsommar, snímek režiséra Ariho Astera, není tím, co byste nazvali přímočarou, odlehčenou letní podívanou. "Mladý americký pár v podání Florence Pugh a Jacka Reynora odlétá do švédského městečka na festival uprostřed léta. Krátce po příjezdu se jejich výlet změní v halucinogenní noční můru, když jsou návštěvníci vyzváni, aby vypili jakýsi lektvar, který zdánlivě narušuje jejich vnímání času. To, co začíná jako idylické útočiště, se rychle zvrhne ve stále násilnější a bizarnější soupeření v rukou pohanského kultu. Levitace, odebírání orgánů divokým medvědům, květinové koruny a mrzačení obličeje se zdají být při oslavě tradiční slavnosti samozřejmostí..." píše se v anotaci k filmu, který si dnes můžete dopřát v Letním kině.

"Eliška s Kamilem se právě nastěhovali do svého prvního bytu a plánují svatbu. Návštěvu Eliščiných rodičů, během které je chce Kamil požádat o ruku jejich dcery, však zkomplikuje nezvaný host, ze kterého se vyklube bývalý Eliščin milenec..." Tak začíná divadelní hra Lov na losa, jednoho z nejznámějších současných polských dramatiků Michała Wałczaka. Situační komedie s prvky hororu diváka v žádném případě nešetří. Servíruje mu nekonečnou nálož emocí od smíchu přes hrůzu až po vzrušení. Pod atraktivním povrchem se však skrývá hlubší poselství, ze kterého zamrazí… V hlavních rolích Saša Rašilov, Ladislav Hampl, Petra Horváthová, Marek Daniel a Jana Polášková. Dnes večer v rámci Moravského divadelního léta ve Smetanových sadech.

Mějte krásný den!