Reklama

Neděle 3. července 2022, svátek má Radomír, venku je 19.8 °C

Dnešek: Divadlo, koncerty i cestování

DNEŠEK

26.5.2022

Jan Procházka

Je tu čtvrtek. Jaký bude?

16:00 / Malování mandal / Knihovna města Olomouce
16:30 / Arménie / knihovna Jungmannova
17:00 / Podvečerní posezení s pianem / Art Rubikon
19:00 / Královny / Divadlo na Šantovce
19:00 / Sólo pro tři / Moravské divadlo
19:00 / Hřeben Bruce Willise / Divadlo Tramtarie
19:00 / Jan Stavinoha / Telegraph

Narozeniny dnes slaví herec Martin Donutil (*1991), pěvkyně Magdalena Kožená (*1973), bavič Martin Zounar (*1967), spisovatelka Lída Rakušanová (*1947), vědec Karel Raška (*1939), herečka Helena Bonham Carter (*1966) a hudebník Lenny Kravitz (*1964).

Svátek má Filip

Multižánrový zpěvák s rockovým srdcem, to je Jan Stavinoha. "Vrátil se z koncertování ve Španělsku a Portugalsku zpět do Česka, aby v Olomouci předvedl svou hudební show. Krom vlastní tvorby a své nejnovější pecky My Only One uslyšíte v prostorách atria pod širým nebem také covery od kapel jako Green Day, Linkin Park nebo Mandrage. Přijďte si společně zazpívat, zatancovat anebo prostě jen posedět u skvělého drinku z kavárny," lákají pořadatelé na koncert do Telegraphu.

Lázeňský pokoj možná nevypadá jako vhodné místo pro komedii, ale opak je pravdou. Tři ženy, které se na něm sejdou, byly v nedávné době vystaveny zlomovým životním okamžikům a teď stojí před nelehkým úkolem – naučit se žít své nové životy. Kromě tohoto faktu však nemají společného vůbec nic. Každá z nich patří k jiné generaci, každá má svůj příběh a každá se musí vyrovnat s odlišnou životní situací. A je to právě humor, který drží člověka nad vodou v těch nejtěžších chvílích a pomáhá mu zdolávat i ty nejhorší překážky. Královny jsou tragikomedií plnou upřímného humoru, ze kterého občas mrazí v zádech. Inscenace Moravského divadla z pera Michaely Doleželové a Romana Vencla se hraje už skoro deset let. Dnes večer v Divadle na Šantovce.

Mějte krásný den!