Reklama

Úterý 19. ledna 2021, svátek má Doubravka, venku je 0.6 °C

Dnešek: Poslední oběd i netradiční talk show

Tipy a názory

17.12.2020

Jan Procházka

Je tu čtvrtek. Co se dnes bude v Olomouci dít?

Narozeniny dnes slaví papež František I. (*1936), politik Miroslav Kalousek (*1960), herečka Iva Hüttnerová (*1948), vytvarník Jiří Hastík (*1949), publicista Vladimír Gračka (*1943), herec Jaromír Dulava (*1960) a herečka Milla Jovovich (*1975).

Svátek má Daniel

Naposledy dnes můžete vyrazit do kavárny, hospody či restaurace. Od zítřka začíná v zemi platit znovu čtvrtý PES a gastronomie opět dostala stopku. Pokud si tedy zřejmě naposledy v letošním toce chcete dát pivo, oběd, večeři nebo třeba jen kafe a zákusek, máte poslední šanci.

„Dvojité espresso s extra shotem, zní objednávka Ye-jin, studentky střední školy, jež upoutá pozornost kavárnice Hae-soo. Vedená touhou proniknout k tajemné dívce, Ye-jin začne brzy s provozem kavárny pravidelně vypomáhat a dvojici rychle spojí nečekaně pevný vztah. Chování její nové přítelkyně ale dává tušit, že Hae-soo má komplikovanou minulost. Kdo je vlastně Hae-soo? Obě ženy svá tajemství skrývají nejen před světem, ale i sebou navzájem..." Tak zní anotace k jihokorejskému filmu Mezidobí, který dnes můžete online sledovat přes web kina Metropol.

Telegraph hned po svém otevření uvedl v život celou řadu zajímavých konceptů. Jedním z nich je i TTalk, kam si moderátoři Robert Runták a Radim Kašpar zvou zajímavé hosty z nejrůznějších oblastí. Po uzavření země pořad plynule přešel do online prostoru. Dnes se dočkáme netradičního dílu, moderátoři totiž nepozvali žádného hosta, zpovídat budou sami sebe! Vzhledem k tomu, že jeden je někdejším šéfem exekutorského úřadu, zakladatelem politického hnutí Společně, známým sběratelem umění a hlavně zakladatelem Tepegraphu (Runták) a druhý šéfem Okresní hospodářské komory, někdejším ředitelem Hřbitovů města Olomouce, vystudovaným politologem, nadšeným kynologem a nimrodem (Kašpar), o témata zcela jistě nebude nouze.

A ještě jeden tip. Pokud váš zajímá 3D tisk, díky Knihovně města Olomouce se na něj můžete podívat a dozvědět se zajímavé informace, například o modelovacím software. "Pro velké i malé budou nachystány ukázky vytištěných předmětů. Navíc pro vás budou připraveni programovatelní roboti," lákají pořadatelé.