Reklama

Neděle 5. července 2020, dnes je Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, venku je 23.3 °C

Dnešek: Adéla Elbel i kino naslepo

Tipy a názory

24.6.2020

Jan Procházka

Dnes je středa. Jaká v Olomouci bude?

Narozeniny dnes slaví supermodelka Petra Němcová (*1979), zpěvačka Helena Vondráčková (*1947), argentinský fotbalista Lionel Messi (*1987), kytarista skupiny Rammstein Richard Kruspe (*1967) či americký fyzikální chemik a nositel Nobelovy ceny William E. Moerner (*1953).

Svátek má Jan

Adéla Elbel byla členkou kultovní brněnské hudební skupiny Čokovoko. Dnes vystupuje mimo jiné jako stand up komička, svůj pořad má i na Mall TV. A právě její pořad Stand-up your life, ve kterém mluví o tom nejpodstatnějším - tedy o sobě - můžete vidět dnes večer v Divadle na Šantovce.

Metropol dnes má na programu překvapení. Populární formát Kino naslepo znamená, že nevíte, na co jdete. Možná vás to překvapí mile, možná ne. Ale taková už překvapení bývají. Ať už krimi, thriller, horor, komedie nebo drama - filmy mají být především zábava. "Chvilku napětí před neznámým filmem vystřídá příjemný zážitek a zcela nová zkušenost. Filmy do kina naslepo pro Vás vybíráme s citem a radostí," lákají pořadatelé. Jako divák ale máte právo veta. Pokud se vám film nezamlouvá, můžete do čtvrt hodiny opustit sál. Vstupné dostanete zpátky.

Na Korunní pevnůstce dnes měl pokračovat červnový divadelní program pod širým nebem, ovšem z důvodu předpokládaného nepříznivého počasí je dnešní představení Opletal přesunuto do Divadla na cucky. Opletal, Palach, Zajíc… Víte, kdo je kdo? Tuhle otázku položí Divadlo na cucky ve svém komediálně-detektivním pátrání tří herců, zkoumajících na příběhu autentické osobnosti principy národní identity i příčiny našich historických komplexů.

Tak krásný den!