Reklama

Neděle 5. července 2020, dnes je Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, venku je 23.9 °C

Dnešek: Slavnost pizzy i Hieronymus Bosch

Tipy a názory

22.6.2020

Jan Procházka

Krásné pondělí! Co se dnes bude v Olomouci dít?

Narozeniny dnes slaví podnikatel Václav Fischer (*1954), režisérka Helena Třeštíková (*1949), dirigent Libor Pešek (*1933) či americký spisovatel Dan Brown (*1964).

Svátek má Pavla

Pokud máte rádi romantiku, máme pro vás hned dva tipy. Fascinující filmové putování po mistrovských dílech Claudea Moneta nabídne dnes kino Metropol. A tamtéž dnes večer dávají i novou adaptaci klasického románu Jane Austen Emma.

Máte-li raději trochu temnější umění, můžete dnes vyrazit i na další dokument o slavném malíři. Titul Bosch: Zahrada pozemských rozkoší váz vezme do fastinujícího světa tajemného malíře přelomu 15. a 16. století. Hieronymus Bosch předběhl svou dobu (možná o tisíce let) a jeho obrazy dodnes nemají srovnání. Promítá Premiere Cinemas.

Vyrazit můžete i do autokina. Tam dnes hrají snímek Román pro muže.

A jeden gastronomický tip! Mistři pizzaři z vyhlášené Restaurace a pizzerie U Kristýna připravili Slavnost pizzy. "Předvedeme, jaké jiné dobroty se dají z pizze těsta vyrobit: Brusceta, grissini, panino a dojde i na sladkou tečku. V rámci Festa della pizza si můžete objednat i metrovou pizzu. Tu je třeba objednat si minimálně jeden pracovní den dopředu," lákají z útulného podniku, který najdete ve Wurmově ulici. Akce začíná dnes, trvá až do 4. července.

Mějte báječný den!