Reklama

Sobota 8. srpna 2020, svátek má Soběslav, venku je 26.1 °C

Dnešek: Návraty k samotářům, Starci na chmelu i Horská dráha

Tipy a názory

11.2.2020

Lenka Šimková

Před námi je úterý! Pokud ještě nemáte plány na dnešní den, tak si přečtěte naše tipy a nechce se inspirovat.. ;-)

KAM ZAJÍT?

10:00 a 16:00 / Co umění umí / Co umí tisk / Muzeum umění
14:00 / Na kole bezpečně / Centrum Semafor
16:30 / Art & Print - Sbírka grafiky Muzea umění Olomouc / Muzeum umění
18:00 / Interní koncert KEA / Konzervatoř Evangelické Akademie
18:00 / Aleš Palán: Návraty k samotářům / Arcidiecézní muzeum
19:00 / Starci na chmelu / Moravské divadlo
19:00 / Sex zadarmo nedostaneš / Divadlo Tramtarie
19:00 / Horská dráha / kino Metropol

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí.

Narozeniny dnes slaví lyžařka Šárka Strachová (*1985), moderátorka Emma Smetana (*1988), herec Jan Révai (*1974), Česká Miss 2013 Gabriela Lašková (*1990), herečky Natalie Dormer (*1982) a Jennifer Aniston (*1969) a americká zpěvačka Sheryl Crow (*1962).

Svátek má Božena

Na začátek můžeme začít jednou milou zprávou. Životní jubileum dnes slaví Petr Uličný. Legendární fotbalový trenér, známý bouřlivák a výborný bavič, který v závěru kariéry dovedl olomouckou Sigmu k zisku domácího poháru má dnes sedmdesát let a my mu přejeme všechno nejlepší!

Muzeum umění si na dnešní den připravilo zajímavou akci pro děti. V 10:00 a v 16:00 tady proběhne workshop pro děti od 2 do 6 let v doprovodu dospělé osoby s názvem Co umění umí. Tentokrát poodhalí, co dokáže ve světě výtvarného umění vykouzlit tisk. Inspiraci pro tvořivé experimenty s otisky budou děti hledat na výstavách Art & Print a Post.Print, kde prozkoumají rozmanité podoby umělecké grafiky. Vstupné pro děti je 20 korun, doprovod má vstup zdarma. V 16:30 pak na stejném místě proběhne komentovaná prohlídka výstavy Staré grafiky s její autorkou Helenou Zápalkovou. Konzervatoř Evangelické Akademie zve v 18:00 na Interní koncert studentů a pedagogů školy. Ve stejný čas můžete zajít také do Arcidiecézního muzea, kde v sále Mozarteum proběhne další z ekologických večerů pořádaných Sluňákovem. Tentokrát se představí Aleš Palán se svými Návraty k samotářům.

Pokud máte chuť zajít do divadla, tak máte na výběr hned z několika možností. Moravské divadlo chystá na 19:00 nestárnoucí muzikál Starci na chmelu. Na příběh o lásce, která se zrodila na chmelové brigádě v roce 1964, zbývá posledních pár vstupenek, tak neváhejte. Další repríza je až v dubnu. To Divadlo Tramtarie zve ve stejný čas na nekompromisní, provokativní a lehce nahořklou komedii Sex zadarmo nedostaneš. Bohužel je hra natolik populární, že dnešní představení hlásí vyprodáno. Můžete si včas zajistit lístky na březnovou reprízu. A na divadelní večer láká dnes i kino Metropol, které uvede komedii z repertoáru Divadla Bolka Polívky s názvem Horská dráha. Když si starší, ale zkušený, lev salónů přivede do svého luxusního pařížského bytu mladší atraktivní dámu, kterou před chvílí potkal v baru, je jasné, že nikoho nečeká nudný večer. Co bude následovat zjistíte v 19:00 a vstupenky koupíte tady.

Hezké úterý!