Reklama

Pondělí 1. června 2020, svátek má Laura, venku je 11.5 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: Kabelkový veletrh, V síti, Kupec benátský i uzavřené Muzeum umění

Tipy a názory

3.12.2019

Lenka Šimková

Před námi je úterý a na co se můžeme těšit tentokrát? V Centru pohybu bude probíhat charitativní kabelkový veletrh, čekají nás divadelní představení, zajímavé filmové projekce i večerní koncert v Bonuty. Podívejte se, co všechno se dnes chystá..

KAM ZAJÍT?

09:00 / Kabelkový veletrh / Centrum pohybu
10:00 / Vánoční kluziště / Dolní náměstí
10:00 / Vánoční trhy / Horní a Dolní náměstí + Tržnice
10:00 a 16:00 / Co umění umí | Co květy šeptají? / Arcidiecézní muzeum
14:00 / Na kole bezpečně / Centrum Semafor
18:00 / Interní koncert KEA / Koncertní sál KEA
19:00 / Kupec benátský / Moravské divadlo
19:00 / MATE / ZRUŠENO pro nemoc / Divadlo na cucky
19:00 / Svátky klidu a míru / Mozarteum
19:15 / Bruslení veřejnosti / zimní stadion
20:00 / V síti | Předpremiéra s tvůrci / kino Metropol
20:00 / Leif de Leeuw Band - The Allman Brothers band tribute / Bounty Rock Cafe

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

Narozeniny dnes slaví anglický zpěvák Ozzy Osbourne (*1948) i američtí herci Brendan Fraser (*1968), Julianne Moore (*1960) a Daryl Hannah (*1960).

Svátek má Svatoslav

Pokud se chystáte na návštěvu Muzea moderního umění, tak pro vás máme jednu důležitou zprávu. Od 3. do 5. prosince bude pro veřejnost muzeum uzavřeno. Důvodem je odstranění závady na topném systému. Kvůli tomu se také přesouvají plánované programy Post.Sprint z úterý 3. 12. na čtvrtek 19. 12. a komentovaná prohlídka výstavy Art & Print | Sbírka grafiky Muzea umění Olomouc ze čtvrtku 5. 12. na čtvrtek 12. 12. 

V Centru pohybu v Sokolské ulici bude po celý dnešní den probíhat Kabelkový veletrh. Jde o charitativní projekt a výtěžek z prodeje použitých kabelek bude věnován na pomoc Leonce Pochopové. V Arcidiecézním muzeu se v 10:00 a v 16:00 chytá pravidelný workshop pro děti od 2 do 6 let v doprovodu dospělé osoby s názvem Co umění umí. Tentokrát se lektorka společně s dětmi vydá do Obrazárny Arcidiecézního muzea a podívají se, že květiny v obrazech nejsou pouze ozdobou, ale mají i symbolický význam. Následovat bude výtvarné květinové tvoření.

Pokud chcete strávit dnešní večer v divadle, tak můžete zajít třeba v 19:00 do Moravského divadla, které uvede slavnou divadelní hru Williama Shakespeara Kupec benátský a vstupenky ještě seženete tady. V Mozarteu uvidíte ve stejný čas hořkou komedii Svátky klidu a míru od dánské herecké hvězdy Papriky Steenové o tom, že rodina je největší požehnání… i prokletí. A pokud jste se těšili do Divadla na cucky na představení MATE, tak vás musíme zklamat. Představení je pro nemoc zrušeno.

Kino Metropol uvede ve 20:00 jedinečnou předpremiéru nového dokumentárního snímku V síti. Celovečerní dokumentární film naléhavým způsobem otevírá doposud tabuizované téma zneužívání dětí na internetu a dnešní předpremiéra proběhne za účasti tvůrců i hlavních hereček. A pokud máte chuť spíše na hudební večer, tak ve 20:00 můžete zajít do Bounty Rock Cafe, kde zahraje holandská kapela Leif de Leeuw Band, tentokrát s repertoárem The Allman Brothers Band. Za vstup zaplatíte 399 korun.

Hezké úterý!