Reklama

Středa 18. září 2019, svátek má Kryštof, venku je 8.8 °C

Dnešek: Ruch v klidu, závěrečná Re-vize Olomouc i Siréna párty s Kašmírem

Tipy a názory

5.6.2019

Lenka Šimková

Jsme v polovině slunného týdne. Do víkendu ještě nějaký čas zbývá, ale rozhodně jej můžeme strávit příjemně. Podívejte se, co všechno se dnes v Olomouci chystá ;-)

KAM ZAJÍT?

16:00 / Speciální komentovaná prohlídka dvou výstav / Muzeum umění
16:30 / Rumunsko / Vědecká knihovna
17:00 / Peníze, jak je neznáte / Vlastivědné muzeum
17:30 / Skleněný pokoj / kino Metropol
18:00 / Nevidomí zpívají, hrají a tančí / RCO
18:00 / Re-vize Olomouc – 04 – Město, komunikace / Divadlo hudby
18:00 / RUCH V KLIDU (V RUCHU) - Blue Apple / WxP / Dirty Old Dogs / Letní kino - Klid v ruchu
19:00 / Siréna párty / Nezvalova archa
20:00 / Zelená kniha / kino Metropol

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

Narozeniny dnes slaví zpěvák a kytarista skupiny Vypsaná fiXa Michal Mareda (*1974), zpěvačka Jitka Zelenková (*1950) a hokejisté Jakub Klepiš (*1984) a Radko Gudas (*1990).

Svátek má Dobroslav

Dnes se můžete už v 16:00 vypravit na speciální komentovanou prohlídku dvou výstav. Jde o expozice Václav Cigler | Kresby v Muzeu moderního umění a Václav Cigler, Michal Motyčka | Světlem v Arcidiecézním muzeu. Výstavami ve dvou muzeích provede autor koncepcí a architekt Michal Motyčka a za vstup zaplatíte 100 korun. O půl hodiny později pak můžete zajít do Vědecké knihovny, kde proběhne přednáška Jiřího Hoška. Tajemné hrady, pevnosti, odlehlé kláštery, krásná a stále divoká příroda, to vše a mnohem více je Rumunsko - a vy ho můžete zažít už dnes, ale doporučujeme se předem přihlásit. To kino Metropol láká v 17:30 na snímek Skleněný pokoj, který je inspirován osudy majitelů brněnské vily Tugendhat. Ta hraje jednu z dominantních rolí v celém příběhu. Ústřední postavy ztvární Hanna Alström, Karel Roden a Carice van Houten. Vstupenky za 130 korun koupíte tady. V 18:00 se pak můžete zúčastnit koncertu na podporu Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z. s.  Festival zrakově postižených umělců a souborů má za cíl představit nejširší veřejnosti nadané zrakově postižené umělce a přesvědčit ji tak o tom, že nevidomý člověk má pouze ztížené zrakové možnosti, ale jinak je zcela schopen být nedílnou součástí společnosti.

Rovněž v 18:00 vás v Divadle hudby čeká poslední část série Revize Olomouc, která bude zaměřena šířeji na rozvoj města, participaci, možnosti komunikace mezi vedením města, odborníky, veřejností, developery a dalšími stakeholdery, o příležitostech města a jak je co nejlépe využít. Ve stejný čas odstartuje v "Letňáku" také malý festiválek s názvem Ruch v klidu. V rámci něj vystoupí kapely Blue Apple, WxP a Dirty Old Dogs. Na zajímavý večer láká také Nezvalova Archa, kde v 19:00 vypukne další Siréna párty. Spojení cestovatelského večera, občerstvení a živé hudby si přímo říká o návštěvu! Tentokrát vás čeká cestovatelský večer s vyprávěním o Kašmíru. Vstupné je 140 korun, ale kapacita je omezená, proto si raději místa rezervujte na manager@nezvalovaarcha.cz ;) No a pokud chcete zajít do kina, tak kino Metropol uvede ve 20:00 Oscarový snímek Zelená kniha a za vstup zaplatíte 130 korun.

Krásnou středu!