Reklama

Středa 18. září 2019, svátek má Kryštof, venku je 9 °C

Dnešek: bolest a sláva, Elton John i první film v Letním kině

Tipy a názory

4.6.2019

Lenka Šimková

Úterý je tady! Na co všechno se dnes můžete těšit? Zajít můžete do kina, divadla i na koncert. A máme také skvělou zprávu pro milovníky filmů pod širým nebem - Letní kino dnes promítne první film za příznivého počasí ;-)

KAM ZAJÍT?

17:00 / Promítání filmu Krajina v tísni / Vědecká knihovna
17:30 / Rocketman / kino Metropol
18:00 / Interní koncert KEA / Koncertní sál KEA
19:00 / Nechte zpívat Mišíka / Mozarteum
19:00 / Racek / Divadlo hudby
19:00 / Noc na Karlštejně / Moravské divadlo
20:00 / Bolest a sláva / kino Metropol
21:30 / FILM - Amélie z Montmartru / Letní kino

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

Narozeniny dnes slaví violoncellista skupiny Čechomor Michal Pavlík (*1958) a americká herečka Angelina Jolie (*1975).

Svátek má Dalibor

Už v 17:00 můžete zajít do Vědecké knihovny v Olomouci na promítání filmu Krajina v tísni, který přináší vše, co jste chtěli vědět o suchu a klimatické změně. Po promítání bude následovat beseda s krajinným ekologem a vysokoškolským pedagogem Bořivojem Šarapatkou. Vstup je zdarma a více informací o filmu se dočtete zde. V 17:30 pak můžete zajít do kina Metropol na snímek Rocketman, který vypráví životní příběh jednoho z nejúspěšnějších muzikantů současnosti. Elton John vždycky zpíval jako bůh, oblékal se jako nikdo jiný, žil jako pravý rocker a navzdory tomu přežil, aby vám o sobě mohl vyprávět. Vstupenky za 130 korun koupíte tady. Od 18:00 pak v Koncertním sále Konzervatoře Evangelické akademie proběhne Interní koncert studentů a pedagogů.

Jestli chcete strávit příjemný večer v divadle, tak Moravské divadlo láká od 19:00 na slavný český muzikál Noc na Karlštejně. Romantická komedie plná známých a oblíbených melodií trvá necelé dvě hodiny i s přestávkou a vstupenky koupíte tady. O hodinu později můžete zajít do kina Metropol na snímek Bolest a sláva, který vypráví o složitosti oddělit tvůrčí proces od vlastního života a od vášní, které žití dávají smysl a naději. V hlavních rolích se představí Antonio Banderas a Penélope Cruz, vstupenky za 130 korun koupíte tady. A na filmovou projekci se konečně můžete těšit také v Letním kině, které uvede francouzskou romantickou komedii Amélie z Montmartu. Začátek promítání je plánován na 21:30, ale může se mírně zpozdit z důvodu čekání na nezbytné setmění. Vstupné je 100 korun.

Užijte si dnešní den!