Reklama

Středa 26. února 2020, svátek má Dorota, venku je 5.1 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: praxe pro studenty, Febiofest, Hovory s TGM i Radim Uzel

Tipy a názory

16.4.2019

Lenka Šimková

Před námi je další dubnové úterý! Přinese spoustu kulturních zážitků, stačí si jen vybrat podle vlastního vkusu nebo aktuální nálady. Podívejte se společně s námi, na co a kam můžete zajít...

KAM ZAJÍT?

10:00 / Okno do praxe / Přírodovědecká fakulta
14:00 / Velikonoční dílna / Knihovna města Olomouce
16:00 / Marek, Matouš, Lukáš, Jan, Satoranský - Jsem to snad já, pane? / Český rozhlas
17:00 / Pohledy do sbírek Muzea umění Olomouc / Muzeum umění
17:00 / Válečné hroby a pomníky na Ukrajině a v Rusku / Vědecká knihovna
17:00 / Febiofest: Humorista / kino Metropol
18:00 / Interní koncert / Konzervatoř Evangelické Akademie
19:00 / Na Větrné hůrce / Divadlo Tramtarie
19:00 / Marek Keprt - klavírní recitál / Reduta
19:00 / English Stand Up Comedy: Jack Holmes / Divadlo na cucky
19:00 / Evžen Oněgin / Moravské divadlo
19:00 / Hovory s TGM / Mozarteum
19:00 / Listolet a Beata Bocek / Divadlo hudby
19:00 / E. Ajar, D. Prachař: Život s krajtou Umělecké centrum UP 
19:30 / Febiofest: Na špatné straně / kino Metropol
20:00 / Talkshow - Ivo Šmoldas a Radim Uzel / KD Na Letním

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

Narozeniny dnes slaví šéfkuchař restaurace Entrée a porotce soutěže MasterChef Česko Přemek Forejt (*1987), herec Jiří Štěpnička (*1947), herečka a moderátorka Jitka Smutná (*1952) a bývalý papež Benedikt XVI. (*1927).

Svátek má Irena

Už od dopoledních 10:00 bude na Přírodovědecké fakultě probíhat pracovní veletrh Okno do praxe, který je letos poprvé zaměřený na studenty všech fakult Univerzity Palackého. Veletrh je určený všem, kteří chtějí získat praxi, stáž či brigádu nebo najít pracovní uplatnění po skončení školy. Doprovodný program i samotný veletrh potrvá do 15:00. Že se blíží Velikonoce nám od včerejška oznamuje i obří kraslice na Horním náměstí, tak není divu, že Knihovna města Olomouce připravila od 14:00 Velikonoční dílnu pro děti, kde si mohou vyrobit krásný a tematický zápich do květináče. V 17:00 můžete zajít do Vědecké knihovna na zajímavou přednášku, která přiblíží minulost a současnost válečných hrobů našich vojáků na Ukrajině a v Rusku z období 1. a 2. světové války světové války. Vstup na přednášku je zdarma a místa si můžete rezervovat tady.

Kino Metropol bude i dnes promítat snímky letošního Febiofestu. V 17:00 uvidíte fiktivní biografické drama Humorista, které sleduje týden života prominentního sovětského stand-up komika Borise Arkadieva. V 19:30 pak můžete zajít na krimi thriller Na špatné straně v hlavní roli s Mel Gibsonem. Snímky v rámci Febiofestu jsou za 99 korun.

Pokud máte chuť spíš večer zajít do divadla, tak to Moravské hraje od 19:00 jeden z nejsilnějších a nejslavnějších příběhů klasické ruské literatury, Evžena Oněgina, a vstupenky koupíte tady. Silný příběh uvidíte ve stejný čas také v Divadle Tramtarie. To zve na slavný příběh o lásce a nenávisti Na Větrné hůrce. Zbývají poslední vstupenky a koupíte je tady. V Uměleckém centru UP pak rovněž v 19:00 uvidíte Život s krajtou. Inscenace líčí soužití bezvýznamného pařížského úředníčka s krajtou a ač je zarámovaná do humorných situací, jde o hořké vyprávění o hluboké osamocenosti člověka uprostřed velkoměsta. Kulturní dům Na Letním v Hlubočkách vás pak od 20:00 zve na talkshow, ve které společně vystoupí Ivo Šmoldas a Radim Uzel. Vstupné je 179 korun a lístky seženete tady →

Krásné úterý!